03:13 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (285)

  Buvę JAV ambasadoriai pareiškė, kad išplitus koronavirusui ir krintant naftos kainoms, JAV ir jų sąjungininkai turėtų pasiūlyti panaikinti tarptautines sankcijas Rusijai, jei bus nutrauktas konfliktas Ukrainoje

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Trys buvę Amerikos ambasadoriai Kijeve — Stivenas Paiferis (Steven Pifer), Džonas Herbstas (John Herbst) ir Viljamas Teiloras (William Taylor) — leidinio "NPR" straipsnyje pasiūlė pasinaudoti koronaviruso pandemija, siekiant padaryti spaudimą Rusijai, kad ši "grąžintų" Krymą Ukrainai.

  Rusijos karo ekspertai atliko žvalgybą Bergamo medicinos įstaigose
  © Sputnik . Министерство обороны РФ

  Anot kreipimosi autorių, COVID-19 pandemija "suteikia netikėtą galimybę" nutraukti konfliktą Ukrainoje.

  Buvę JAV ambasadoriai pareiškė, kad išplitus koronavirusui ir krintant naftos kainoms, JAV ir jos sąjungininkai turėtų pasiūlyti panaikinti tarptautines sankcijas Rusijai, jei konfliktas Ukrainoje bus nutrauktas. "Koronaviruso krizė gali priversti Kremlių sutikti", — mano jie.

  Anot jų, JAV prezidentas Donaldas Trampas, bendradarbiaudamas su Vokietijos, Prancūzijos ir Ukrainos lyderiais, turėtų pasiūlyti Maskvai nutraukti konfliktą Ukrainoje mainais už Rusijai įvestų sankcijų panaikinimą. Be to, Krymo "grąžinimo" Kijevui atveju "bus galima atšaukti ir kitas sankcijas", pareiškė buvę diplomatai.

  Anksčiau JAV, ES, Didžioji Britanija, Ukraina ir Gruzija neleido JT Generalinei Asamblėjai priimti Rusijos pasiūlyto rezoliucijos projekto, raginančio panaikinti vienašališkas sankcijas, kurios trukdo valstybėms kovoti su koronavirusu. Visų pirma, dokumente buvo raginama padėti labiausiai nukentėjusioms šalims, ypač besivystančioms šalims, atsisakyti prekybos karų ir vienašalių sankcijų, priimtų apeinant JT Saugumo Tarybą. Be Rusijos, deklaracijos autorėmis tapo dar 28 valstybės.

  Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susijungė su Rusija po referendumo pusiasalyje. Vakarai, kaltindami Rusiją kišimusi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, pakeitė importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu. Rusija ne kartą patikino, kad nėra konflikto Ukrainoje šalis ir Minsko susitarimų subjektas. Pastaruoju metu ES šalyse vis aiškiau girdimos nuomonės apie būtinybę panaikinti sankcijas Maskvai.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovą surengto referendumo, kuriame didžioji dauguma Krymo Respublikos ir Sevastopolio rinkėjų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "visiškai uždarytas".

  COVID-19 koronaviruso pandemija paveikė beveik visą pasaulį. PSO duomenimis, užsikrėtė beveik 1,3 mln., mirė daugiau kaip 72 tūkst. žmonių.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik
  Koronavirusas Europos šalyse

   

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (285)

  Dar šia tema

  Putinas: Rusija sugebėjo kompensuoti visus dėl sankcijų patirtus nuostolius
  JT Generalinė Asamblėja blokavo Rusijos rezoliuciją dėl sankcijų panaikinimo
  Žiniasklaida: Europos šalys teikia medicininę pagalbą Iranui apeidamos JAV sankcijas
  Puškovas įvertino JAV naftos gamintojų raginimą įvesti sankcijas Rusijai
  Tegai:
  koronavirusas, sankcijos Rusijai, JAV, Rusija, Ukraina, Krymas

  Svarbiausios temos