10:56 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  START-III ir toliau yra vienintelė ginklų ribojimo sutartis. Tai visai planetai svarbus dokumentas, teigė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Klausimas dėl Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties pratęsimo turėtų būti skirtas Vašingtonui, nes iniciatyva nutraukti sutartį kyla ne iš Maskvos, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos prezidento atstovą spaudai Dmitrijų Peskovą.

  "Šį klausimą reikia užduoti Vašingtonui. Strateginės ginkluotės mažinimo sutartis ir toliau yra vienintelis ginklų ribojimo dokumentas. Svarbus dokumentas visai planetai. Veiksmai, skirti nutraukti šiai sutarčiai, o ne jai atnaujinti, kyla ne iš Maskvos pusės. Greičiau tai yra mūsų kolegų amerikiečių nenoras, dėl kurio mes ne kartą apgailestavome", — sakė Peskovas, atsakydamas į žurnalistų klausimą, ar yra kokių nors perspektyvų pratęsti START sutartį koronaviruso pandemijos metu, atsižvelgiant į tai, kad Amerika anksčiau neparodė noro pradėti derybų.

  "Deja, tai nėra tik sensacija — tai realybė, kurioje mes egzistuojame. Iš tikrųjų koronavirusas pristabdė daugelį gyvybiškai svarbių procesų — tai realybė, su kuria turime susidurti", — pridūrė Kremliaus atstovas.

  Vašingtonas anksčiau pareiškė, kad į susitarimus su Rusija turėtų būti įtraukti Rusijoje vis dar kuriami ginklai, dar neįtraukti į START-III.

  Pasirašyta START-III sutartis tarp Rusijos ir JAV 2010 metais įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena šalis turi sumažinti savo branduolinį arsenalą taip, kad po septynerių metų ir vėliau bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų povandeniniuose laivuose, taip pat 1 550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nepanaudotų raketų.

  Susitarimas įpareigoja Rusiją ir JAV du kartus per metus dalintis informacija apie kovinių galvučių ir nešiklių skaičių.

  Dar šia tema

  Rusija, OPEC ir JAV ruošiasi nustatyti naują tvarką
  Puškovas įvertino JAV planus naudoti Mėnulio išteklius
  Buvę JAV ambasadoriai koronaviruse įžvelgia Krymo "grąžinimo" Ukrainai galimybę
  Tegai:
  Rusija, JAV, sutartis

  Svarbiausios temos