06:12 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dėl koronaviruso protrūkio mokomoji veikla NATO tarptautinėje operacijoje "Tvirta parama" Afganistane pristabdyta, todėl dalis karių grįžo į tėvynę, likę kariai ir toliau tęs tarnybą

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Balandžio 7 dieną iš NATO tarptautinės operacijos "Tvirta parama" Afganistane (angl. "Resolut Support") į Lietuvą grįžo dalis ten dislokuotų Lietuvos karių, praneša Lietuvos krašto apsaugos ministerija.

  Kaip pranešama, kariai sugrįžo namo, kai tarptautinės operacijos vadovybė dėl susiklosčiusios situacijos priėmė sprendimą sumažinti karinių pajėgų skaičių operacijos rajone.

  Norvegijos karinių oro pajėgų orlaiviu Lietuvos kariai buvo atskraidinti į Rygos oro uostą, iš kur jų laukusiu autobusu buvo pervežti į karantinavimosi vietą Lietuvoje. Pažymima, kad, kaip ir visi kiti Lietuvos kariai, grįžtantys iš tarptautinių operacijų, pratybų ar komandiruočių, jie laikysis privalomos 14 dienų saviizoliacijos.

  Sprendimas sumažinti karinių pajėgų skaičių operacijos rajone priimtas tarptautinės operacijos Afganistane vadovybės ir šalių, dalyvaujančių NATO vadovaujamoje operacijoje bendru sutarimu, kadangi mokomoji veikla Afganistane šiuo metu pristabdyta. Taip pat šiam sprendimui įtakos turėjo visame pasaulyje susidariusi epideminė situacija.

  Į Lietuvą sugrįžo tik dalis operacijoje dalyvavusių karių. Tarptautinės operacijos rajone likę kariai ir toliau tęs tarnybą, o Lietuvos įsipareigojimai sąjungininkams ir toliau išlieka nepakitę.

  Šiuo metu Lietuvos kariai dalyvauja dar aštuoniose NATO, ES ir Jungtinių Tautų vadovaujamose tarptautinėse operacijose.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė dvi dešimtys NATO karių
  Užsienio pajėgos vietoje saugumo neša koronavirusą į Baltijos šalis
  COVID-19 užsikrėtė pirmasis Lietuvos karys
  Paaiškėjo, kokiose tarptautinėse operacijose kitąmet dalyvaus Lietuvos kariai
  Tegai:
  koronavirusas, pandemija, Afganistanas, kariai, Lietuva

  Svarbiausios temos