21:40 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Kaip pažymėjo Gitanas Nausėda, Lietuvoje nuo kovo pabaigos suaktyvintas testavimo procesas, sustiprintas dėmesys tarpinstitucinei sąveikai bei priimtas 5 proc. BVP sudarantis ekonominių ir socialinių pasekmių likvidavimo planas

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda nuotolinės konferencijos metu su Latvijos prezidentu Egilu Levitu ir Estijos prezidente Kersti Kaljulaid aptarė nacionalines ir Europos Sąjungos taikomas priemones kovai su COVID-19 pandemija bei krizės padarinių mažinimo strategiją.

  Apie tai praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  "Sieksime, jog Baltijos regionas būtų grįžimo į tvarų ekonomikos augimą sėkmės pavyzdžiu po krizės pasikeitusioje aplinkoje. Sutarėme tam išnaudoti tiek nacionalinius, tiek Europos Sąjungos finansinius instrumentus bei turimas politikos priemones, kad po krizės taptume dar stipresni. Orientuosimės į ES skaitmeninės, vidaus rinkos, mokslinių tyrimų sritis ir jų stiprinimą", — sakė prezidentas.

  Šalies vadovas akcentavo, kad Lietuvoje koronaviruso plitimas stabilizuojasi. Nuo kovo pabaigos suaktyvintas testavimo procesas, sustiprintas dėmesys tarpinstitucinei sąveikai, priimtas 5 proc. BVP sudarantis ekonominių ir socialinių pasekmių likvidavimo planas.

  Президент Литвы Гитанас Науседа на видеосвязи с президентами балтийских стран
  Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos konferencija su Latvijos prezidentu Egilu Levitu ir Estijos prezidente Kersti Kaljulaid

  Pokalbio metu aptartas efektyvus Baltijos šalių bendradarbiavimas, užtikrinant sklandų prekių tranzitą.  

  Svarbus pokalbio tarp Baltijos valstybių vadovų dėmuo buvo regioninio saugumo klausimai — išreikštas poreikis skirti didesnį dėmesį kovai su dezinformacija.

  Aptarta strateginės infrastruktūros projektų: "Rail Baltic", Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio, elektros tinklų sinchronizavimo su kontinentine Europa sistema — įgyvendinimo eiga.

  Per prezidentų pokalbį atkreiptas dėmesys į Astravo AE bei būtinybę įgyvendinti ES streso testų rekomendacijas. Kalbėta ir apie elektros nepirkimą iš Astravo AE bei kitų trečiosiose šalyse esančių nesaugių elektrinių.

  Trečiadienio ryto duomenimis, Lietuvoje patvirtinta 912 koronaviruso atvejų. Iš viso mirė 15 žmonių, kuriems buvo nustatytas koronavirusas, aštuoni pacientai pasveiko.

  Lietuvos Vyriausybė pratęsė karantiną dar dviem savaitėms. Nuo šiol karantinas galioja iki balandžio 27 dienos. Šis režimas Lietuvoje įvestas nuo kovo 16 dienos.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 1,2 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 72,7 tūkst. žmonių mirė.

  Karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Karantinas Lietuvoje
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Europos Parlamente atkreipė dėmesį į padidėjusį smurto šeimoje lygį dėl COVID-19
  Biologė paragino nelaukti iš gydytojų "idealaus" vaisto nuo COVID-19
  Lietuvoje COVID-19 sergančių skaičius perkopė 900 žmonių ribą
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, COVID-19, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos