10:48 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuva kartu su Latvija, Estija, Lenkija, Bulgarija, Rumunija, Vengrija, Kipru ir Malta balsavo prieš dabartinio Mobilumo paketo nuostatas, tačiau jų balsų nepakako

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad nepateisinama ir visai netikslinga tvirtinti tokio turinio ir apimties Mobilumo paketą, kuris dar labiau neigiamai paveiktų ES transporto sektorių, pranešė Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Карантин в Вильнюсе
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Balandžio 8 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba rašytine procedūra pritarė ilgai svarstytam judumo dokumentų rinkiniui, dažnai vadinamam Mobilumo paketu.

  Lietuva kartu su Latvija, Estija, Lenkija, Bulgarija, Rumunija, Vengrija, Kipru ir Malta balsavo prieš, tačiau šių balsų nepakako atmesti nevienareikšmiškai vertinamą teisės normų paketą. Belgija balsavime susilaikė. 

  Kartu su bendramintėmis valstybėmis Vilnius pateikė ir bendrus argumentuotus pareiškimus dėl nepritarimo Mobilumo paketui, kuris prieštarauja ambicingiems ES klimato kaitos tikslams ir skaido vieningą ES rinką.

  "Krizės paveiktai Europai reikia atnaujinto ir solidaraus sprendimo transporto srityje. Matome, koks šiandien gyvybiškai svarbus transporto sektorius. Šiomis aplinkybėmis buvo nepateisinama ir visai netikslinga tvirtinti tokio turinio ir apimties Mobilumo paketą, kuris dar labiau neigiamai paveiktų ES transporto sektorių bei daugelio ES šalių, ne tik Lietuvos, vežėjus", — teigė Linkevičius.

  Ministras viliasi, kad toliau besitęsiančioje paketo tvirtinimo procedūroje savo svarbų žodį tars ir Europos Parlamentas, kurio nariai turėtų dar kartą išsamiai ir kompleksiškai įvertinti situaciją, kurioje, patvirtinus dokumentą, atsidurtų ES vežėjai.

  Nors ES Taryba ir priėmė savo sprendimą, tačiau teisės aktų priėmimo procesas dar nėra baigtas. Mobilumo paketą dar turės patvirtinti Europos Parlamentas.

  Lietuva ilgą laiką susirūpinusi tuo, kas vyksta krovinių gabenimo srityje. Praėjusių metų lapkritį Lietuvos vežėjai surengė mitingą, norėdami atkreipti valdžios dėmesį į šios srities problemas.

  Kai kuriais vertinimais, Mobilumo paketas dar labiau susilpnins Lietuvos ir kitų periferinių Europos šalių transporto sektoriaus konkurencingumą, o tai padės didžiųjų ES šalių pervežimams.

  Be to, Mobilumo paketo priešininkai paprašė jį sustabdyti, kol baigsis koronaviruso pandemija ir bus įvertintas jos poveikis transporto sektoriui.  

  Dar šia tema

  Seimas priėmė antirusišką rezoliuciją dėl Antrojo pasaulinio karo
  Seimas leido ekstremaliosios situacijos metu reguliuoti prekių kainas
  Tegai:
  Linas Linkevičius, Lietuva, ES

  Svarbiausios temos