11:32 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Prezidentas pabrėžė, kad Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) tenka istorinis iššūkis tokiomis neįprastomis aplinkybėmis užtikrinti sklandų rinkimų organizavimo ir vykdymo procesą

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pasirašė dekretą, kuriuo paskelbė, kad eiliniai Seimo rinkimai šiais metais vyks spalio 11 dieną, pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

  "Politinė kampanija šįkart startuoja neįprastai — griežtų masinių susirinkimų ir renginių ribojimų sąlygomis. Tačiau tolesnė jos eiga labiausiai priklausys nuo to, kaip mums visiems seksis pažaboti koronaviruso plitimą. Tikiu, kad Seimo rinkimai rudenį vyks mums įprastu ritmu", — sakė Nausėda.

  Pasak šalies vadovo, nepaprastai svarbu, kad rinkėjų teisė laisvai pasirinkti tautos atstovus niekaip nebūtų suvaržyta. Tam reikia ne tik valdžios institucijų, bet ir politinės kampanijos dalyvių įsitraukimo — šie net ir karantino sąlygomis turi ieškoti naujų būdų, kaip pasiekti rinkėjus ir juos mobilizuoti.

  "Rinkimuose sėkmė lydės tuos, kurie sugebės kūrybingiausiai prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių", — sakė prezidentas.

  Šalies vadovas perspėja, kad siekis kuo greičiau sugrįžti prie įprasto gyvenimo ir įprastos politinės darbotvarkės negali tapti kliūtimi kritiškai vertinant svarbiausias krizės pamokas.

  "Koronavirusas išryškino daugelį silpnųjų valstybės valdymo vietų, ypač sveikatos apsaugos ir švietimo srityse, taip pat suteikė galimybę naujai apmąstyti struktūrinių reformų, įtvirtinančių gerovės valstybę, poreikį. Tai neišvengiamai turės atsispindėti ir rinkimų programose", — sakė prezidentas.

  Šalies vadovas pabrėžė, kad Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) tenka istorinis iššūkis tokiomis neįprastomis aplinkybėmis užtikrinti sklandų rinkimų organizavimo ir vykdymo procesą, ir palinkėjo jai didžiausios sėkmės.

  Kaip priminta Prezidentūroje, Konstitucija ir Seimo rinkimų įstatymas numato, kad prezidentas eilinius Seimo rinkimus skelbia likus ne mažiau kaip 6 mėnesiams iki Seimo narių įgaliojimų pabaigos.

  Dar šia tema

  Seimas leido ekstremaliosios situacijos metu reguliuoti prekių kainas
  Lietuviškas dosnumas. Vilnius sugalvojo, kaip atsakyti į "Kremliaus propagandą"
  Tegai:
  Seimo rinkimai, Seimas, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos