05:42 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (284)

  Pasiūlymo iniciatoriai teigia, kad atnaujinus Rusijos delegacijos įgaliojimus Maskva "ignoruoja Europos Tarybos ir kitų tarptautinių institucijų priimtus sprendimus"

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Švedijos parlamentarai paragino atnaujinti antirusiškas sankcijas ETPA, praneša RT su nuoroda į dokumentą, kurį sudarė Centro partijos deputatai Kerstin Lundgren ir Magnusas Ekas.

  Autoriai nurodo, kad Švedija anksčiau balsavo už galiojančių Europos Tarybos Ministrų komiteto taisyklių pakeitimus, po kurių Rusija galėjo atnaujinti darbą organizacijoje. Anot parlamentarų, praktiškai tokia situacija tapo sankcijų Maskvai panaikinimu.

  Lundgren ir Ekas tvirtina, kad atnaujinus Rusijos delegacijos įgaliojimus Maskva "ignoruoja Europos Tarybos ir kitų tarptautinių institucijų priimtus sprendimus".

  Šiuo atžvilgiu parlamentarai pabrėžė būtinybę atnaujinti sankcijas Rusijai, tačiau nepatikslino, kokias ribojamąsias priemones ETPA rėmuose jie siūlo.

  2014 metais iš Rusijos buvo atimti įgaliojimai ETPA dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo prisijungimo prie Rusijos. Dėl to Maskva nustojo siųsti dokumentus savo delegatų akreditacijai ir 2017 metais atsisakė mokėti įmokas, kol bus visiškai atkurtos Rusijos delegacijos teisės.

  2019 metų vasarą ETPA visiškai patvirtino Rusijos delegacijos įgaliojimus.

  Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pažymėjo, kad Baltijos šalys, Lenkija, Gruzija ir Ukraina traukia ETPA į praeitį. Jo manymu, šios valstybės nori gyventi kieno nors sąskaita ir nenori pačios savimi pasirūpinti.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (284)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: JAV naftos kompanijos paragino imtis naujų sankcijų Rusijai
  Puškovas įvertino JAV naftos gamintojų raginimą įvesti sankcijas Rusijai
  Tegai:
  sankcijos Rusijai, Rusija, Švedija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos