11:24 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1933)

  Anot analitikės, tikėtina, kad sienos Baltijos regione atsidarys greičiau, tačiau ES ir JAV dar ilgą laiką neįleis užsieniečių

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Nepriklausoma Latvijos ekspertė Jevgenija Zaiceva spėja, kad šalys pradės atidaryti savo sienas ne anksčiau 2021 metų kovo, rašo analitikos portalas "RuBaltic.ru".

  Pasak Zaicevos, tokias išvadas padarė įvairių šalių analitikai. Ji pažymėjo, kad laikantis karantino ir vykdant masines patikras, naudojant greitus COVID-19 testus, Latvija prie įprasto režimo galės grįžti tik birželio antroje pusėje, tačiau šalies sienos liks uždarytos.

  "Gerai, jei sienos Baltijos šalyse bus atidarytos iki rudens. Ir, galimai, su Baltarusija ir Ukraina. Europa bus uždaryta ilgai. Ir Amerika bus uždaryta ilgai", — pabrėžė ji.

  Latvijoje nepaprastoji padėtis buvo paskelbta kovo 12 dieną. Sustabdytas visas tarptautinis keleivinis transportas, draudžiami masiniai renginiai, nedirba švietimo įstaigos.

  Šalyje šiuo metu patvirtinti 589 infekcijos atvejai, 16 pasveiko, trys mirė. Kaimyninėje Lietuvoje padėtis yra kiek blogesnė. Čia patvirtinta daugiau kaip 990 ligos atvejų, 17 žmonių mirė, aštuoni pasveiko.

  Estijoje, tarp Baltijos šalių, daugiausia atvejų — daugiau kaip 1,2 tūkst. žmonių. Tarp jų 83 pasveiko, o 24 mirė.

  Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė koronaviruso protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 1,4 mln. užkrato atvejų, daugiau nei 85 tūkst. žmonių mirė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1933)

  Dar šia tema

  Kinijos laukia "atpildas už virusą"
  Lietuvos gamintojai siūs asmens apsaugos priemones
  Išmanieji traukiniai Pekino metro atpažins keleivius be kaukių
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, Baltijos šalys, ES

  Svarbiausios temos