16:42 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (59)

  Politikas pabrėžė, kad nebendravo su jokiomis žvalgybos tarnybomis, o atliko žurnalistinį tyrimą, nes nori parašyti apie tuos įvykius knygą

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Opozicinis politikas, buvęs Socialistinio liaudies fronto lyderis Algirdas Paleckis mano, kad jo atžvilgiu iškelta byla turi ideologinį pagrindą, nes žmonės, turintys savo nuomonę, priekaištauja tiems, kurie siekia pažiūrų vienodumo Lietuvoje.

  Portalas Baltnews.lt išplatino politiko kovo 9 dienos atsakymo laišką. Redaktoriai parašė Paleckiui, kai jis dar buvo suimtas, tačiau atsakymas atėjo tik balandžio 10 dieną.

  Anot politiko, kaltinimai neatitinka "faktų kritikos". Paleckis pabrėžė, kad nebendravo su žvalgybos tarnybomis, o tik rašė knygą apie 1991 metų sausio 13 dienos įvykius ir pats atliko žurnalistinį tyrimą.

  "Jo metu aš apklausiau tų įvykių dalyvius, gyvenančius Rusijoje. Kalbėjau ir su Rusijos politikais, žurnalistais, politologais konferencijose ir seminaruose, taip pat ir Kryme. Aš esu už populiarią diplomatiją, ypač jei oficialus dialogas sustojo. Pasisakydavau per Rusijos televiziją už gerus kaimyninius santykius. Štai ir visas kriminalas", — rašė jis.

  Paleckis mano, kad prokuratūra negalės teisme pagrįsti savo hipotezės, nes net neatsakys į paprastus klausimus, kokią informaciją jis rinko ir kur, kaip ir kam ją perdavė. Jis pabrėžė, kad nori, jog posėdžiai vyktų atviru formatu.

  "Prokuratūra neturi jokių argumentų, todėl jai belieka įtikinti visuomenę, kad esu "kaltas": "sėdi — reiškia kaltas". Antrasis motyvas yra sulaužyti valią, priversti "prisipažinti", — savo ilgą suėmimą paaiškino Paleckis.

  Balandžio 6 dieną Lietuvos apeliacinis teismas panaikino Paleckio suėmimą ir paskyrė jam švelnesnę kardomąją priemonę — intensyvią priežiūrą, 50 tūkst. eurų užstatą ir dokumentų paėmimą. Politikas buvo kalinamas nuo 2018-ųjų rudens.

  Paleckio byla

  Kovo pradžioje Lietuvos generalinis prokuroras baigė ikiteisminį tyrimą dėl Paleckio bylos. Be opozicijos politiko, byloje taip pat kaltinamas verslininkas Deimantas Bertauskas.

  Jis įtariamas tiek "bendradarbiavimu su Rusijos žvalgyba", tiek tariamu informacijos rinkimu už piniginį ar kitokį atlygį.

  Paleckis ne kartą sakė, kad yra nekaltas. Sulaikymo priežastimi jis laiko Lietuvos valdžios kerštą už jo domėjimąsi 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais, taip pat dėl jo bendravimo su rusais.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau pabrėžė, kad Lietuva parodo visišką demokratinių vertybių, kurias ji gyrė stodama į Europos Sąjungą ir NATO, atmetimą.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (59)

  Dar šia tema

  Lietuvos politinis kalinys Paleckis siekia atviro teismo proceso
  Čekistų karo metu nekeičia: Lietuvos prezidentas padarė nuspėjamą pasirinkimą
  Signatarai ir Paleckis: žmogiškas solidarumas ar politinės desperacijos aktas?
  Lietuvos apeliacinis teismas panaikino Paleckiui skirtą suėmimą
  Tegai:
  Lietuva, teisėsauga, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos