19:58 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Prieš kelias savaites JAV valstybės sekretorius skambino Lavrovui ir palietė derybų dėl ginklų kontrolės atnaujinimo bei strateginio stabilumo temą

  VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, kad Rusija yra pasirengusi dialogui su JAV apie naujas perspektyvas ir viršgarsinius ginklus strateginio stabilumo kontekste, praneša RIA Novosti.

  Lavrovas teigė, kad prieš porą savaičių jam paskambino JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas ir ministras artimiausiu metu nori su juo dar kartą pasikalbėti. Pompėjas palietė derybų dėl ginklų kontrolės atnaujinimo bei strateginio stabilumo temą.

  "Mes labai džiaugiamės tokiu Amerikos partnerių susidomėjimu, nes mes jau seniai skatiname juos aktyviau įsitraukti į šių problemų sprendimą. Sergejus Riabkovas dalyvavo iš mūsų pusės. Tačiau mes norime gerokai konkretesnių diskusijų, tarp jų ir apie Strateginės ginkluotės mažinimo sutartį, apie tolesnį jos likimą. Taip pat esame atviri kalbėtis apie naujas perspektyvas, tarp jų ir apie viršgarsinius ginklus, atsižvelgiant į visus be išimties aspektus ir visus veiksnius, turinčius įtakos strateginiam stabilumui", — sakė ministras, atsakydamas į žurnalistų klausimus internete.

  START-III sutartis tarp Rusijos ir JAV 2010 metais įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena šalis turi sumažinti savo branduolinį arsenalą taip, kad po septynerių metų ir vėliau bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų povandeniniuose laivuose, taip pat 1 550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nepanaudotų raketų.

  Susitarimas įpareigoja Rusiją ir JAV du kartus per metus dalintis informacija apie kovinių galvučių ir nešiklių skaičių.

   

  Dar šia tema

  Amerikiečių profesorius palygino situaciją su koronavirusu Rusijoje ir JAV
  Žiniasklaida: NATO kariai tapo "galvos skausmu" Lietuvos gyventojams
  Tegai:
  Rusija, JAV, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos