02:44 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Taip pat jis pažymėjo, kad JAV kaltinimai Rusijai dėl Atviro dangaus sutarties pažeidimo nepagrįsti jokiais faktais

  VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. JAV, matyt, jau nusprendė pasitraukti iš Atviro dangaus sutarties, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, raneša RIA Novosti.

  "Ekspertai, stebintys situacijos raidą [dėl sutarties — Sputnik], mano, kad Vašingtone jau buvo priimtas sprendimas. Manome, kad šiuose vertinimuose yra nemaža dalis tiesos. Mes darome išvadas, remdamiesi kontaktais su amerikiečiais, su kitomis NATO narėmis bei su kitomis Atviro dangaus sutarties šalimis", — sakė Lavrovas.

  Taip pat Lavrovas pažymėjo, kad JAV kaltinimai Rusijai dėl Atviro dangaus sutarties pažeidimo nepagrįsti jokiais faktais.

  "Kaip ir INF sutarties atveju, amerikiečiai Atviro dangaus sutarties atveju jau pradeda aktyviai — ir jau ilgą laiką tai daro — teigti, kad Rusijos Federacija pažeidžia sutartį. Nors su tai įrodančiais faktais, kaip ir INF sutarties atveju, amerikiečiams sekasi prastokai", — sakė jis.

  Atviro dangaus sutartis buvo pasirašyta 1992 metais ir tapo viena iš pasitikėjimo stiprinimo priemonių Europoje po šaltojo karo. Sutartis veikia nuo 2002 metų ir leidžia dalyvaujančioms šalims atvirai rinkti informaciją apie viena kitos ginkluotąsias pajėgas ir veiklą. Susitarime dalyvauja 34 valstybės.

  2019 metų spalio mėnesio pradžioje JAV Atstovų rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Eliotas Engelis užsiminė, kad Baltieji rūmai "svarsto" galimybę pasitraukti iš sutarties.

  Netrukus po to "The Wall Street Journal" citavo šaltinius, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas jau pasirašė dokumentą, neva susijusį su tariamu JAV administracijos ketinimu pasitraukti iš sutarties. Tuo pat metu, pasak leidinio, sprendimas nėra galutinis, vyksta konsultacijos.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos Ginklų neplatinimo ir ginklų kontrolės departamento direktorius Vladimiras Jermakovas anksčiau RIA Novosti sakė, kad Maskva bus priversta atsakyti, jei JAV nuspręs pasitraukti iš sutarties.

  Jis pabrėžė, kad Maskva tiki savo užjūrio partnerių išmintimi ir ragina laikytis Atviro dangaus sutarties bei išlaikyti ją kaip "vieną iš nedaugelio likusių Europos saugumo architektūros ramsčių".

  Dar šia tema

  Puškovas: Tarp Kinijos ir JAV gali prasidėti politinis karas
  Humanitarinė pagalba naikina pasaulio politinę tvarką
  Tegai:
  sutartis, Rusija, JAV, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos