23:48 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Pranešime teigiama, kad pandemija tapo dar viena politinių varžybų platforma: nė vienas iš joms būdingų mechanizmų (sankcijos, prekybos ir informaciniai karai, ginklavimosi varžybos) nebuvo nutrauktas

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Jungtinių Valstijų ir Kinijos santykiai virsta pagrindine pasaulio politikos ašimi, BRICS tai sukuria vidinio skilimo riziką: JAV jau bando įtraukti Indiją į konfrontaciją su Pekinu, laikui bėgant jos gali įtraukti Braziliją ir Pietų Afriką, teigiama "Valdai" tarptautinio diskusijų klubo BRICS ekspertų ataskaitoje.

  Rusijos BRICS pirmininkavimo metais "Valdai" klubas analizavo bendradarbiavimo grupėje potencialą pandemijos metu ir po jos.

  "JAV ir Kinijos santykiai XXI amžiaus pirmojoje pusėje virsta pagrindine pasaulio politikos ašimi, ir kyla klausimas dėl kitų BRICS šalių vaidmens. BRICS atžvilgiu šis dalykas, visų pirma, sukuria vidinių skilimų riziką. JAV laikui bėgant jau bando Indiją įtraukti į konfrontaciją su Kinija, su laiku jos gali įtraukti ir Braziliją bei Pietų Afriką", — teigiama ekspertų ataskaitoje.

  Jų prognozėmis, kova prasidės technologinėje srityje, kur dominuoja Amerika ir Kinija.

  "Jei, pavyzdžiui, viena iš BRICS šalių pasirinks amerikietišką platformą ir nustatys apribojimus Kinijos gamintojams, KLR atsakas bus ypač skaudus ir tuojau pat bus vykdomas", — perspėja analitikai.

  Kartu "Valdai" klubo ekspertai įsitikinę, kad BRICS grupė jokiu būdu neturėtų būti įtraukiama į įsibėgėjančią JAV–Kinijos ir JAV–Rusijos konfrontaciją".

  "Pandemija tapo dar viena politinių varžybų platforma: nė vienas iš joms būdingų mechanizmų (sankcijos, prekybos ir informaciniai karai, ginklavimosi varžybos) nebuvo nutrauktas", — sakoma jų pranešime.

  BRICS apima Braziliją, Rusiją, Indiją, Kiniją ir Pietų Afriką. 2020 metai — Rusijos pirmininkavimo grupei laikotarpis.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  JAV atsisakė pripažinti PSO vaidmenį kovoje su koronavirusu svarbiausiu
  Dar per anksti. PSO paragino nespėlioti apie koronaviruso pandemijos piką
  Tegai:
  pandemija, sankcijos, prekyba, Kinija, JAV

  Svarbiausios temos