05:13 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Draudimas dėvėti sovietų karines uniformas veiks, o draudimas nacių uniformai ir simbolikai neveiks, įsitikinęs istorikas Armenas Gasparianas

  VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Nors Latvijos Seimas uždraudė dėvėti sovietų ir nacių karines uniformas, šis draudimas neveiks nacių uniformai ir simbolikai, interviu Sputnik Lietuva pasakė istorikas ir publicistas Armenas Gasparianas.

  Latvijos Seimas galutiniame svarstyme uždraudė viešuose renginiuose dėvėti sovietų ir nacių karines uniformas, įskaitant stilizuotas.

  Draudimas galioja ne tik karinėms uniformoms, bet ir teisėsaugos organų uniformoms. Taip pat negalima naudoti stilizuotų drabužių elementus, įskaitant identifikavimo ženklus, antpečius ir kitus pasižymėjimo ženklus.

  Istorikas Armenas Gasparianas pabrėžė, kad panašus draudimas iš Latvijos valdžios šių metų Gegužės 9 dienos, kai bus minimos 75-osios Pergalės metinės, išvakarėse yra giliai simbolinis.

  "Vietos nacionalistinį pašlemėką labai erzina gegužės 9-oji, kai ir jauni žmonės nešioja pilotes su žvaigždute, ir senyvo amžiaus žmonės deda tam tikrus atributus. Ir, žinoma, jie turėjo tam priešintis. Nieko čia neturėtų jaudinti šio įstatymo antrasis punktas, kad draudžiama nacių uniforma. ES teritorijoje tai akivaizdu — šie draudimai galioja. Bet Latvija veržliausiu būdu juos apeis. <...> Vokietijos karinė uniforma tęs vaikščiojimo praktiką, taip pat ir kovo 16 dieną, o štai sovietinė pasirodo yra už įstatymo ribų", — mano ekspertas.

  Dar šia tema

  Rusijos prezidentas atidėjo Pergalės dienos paradą
  Sovietų ir Rusijos Pergalės paradų istorija
  Nuostabi mašina: Pergalės paradui ruošiamas pirmasis tarybinis tankas
  Tegai:
  TSRS, Antrasis pasaulinis karas, sovietinė simbolika, Pergalės diena, Latvija

  Svarbiausios temos