12:17 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (353)

  Prezidentas akcentavo principinę Lietuvos poziciją dėl Astravo AE ir prašė Kijevo dar kartą apsvarstyti elektros nepirkimo iš šios elektrinės klausimą

  VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Šiandien Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Ukrainos lyderiu Volodymyru Zelenskiu, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba. 

  Valstybių vadovai aptarė Rytų partnerystės darbotvarkę ir sutarė, kad šiai ES politikos krypčiai reikalingas strateginis požiūris.

  Nausėda priminė, kad Lietuva išlieka ištikima Rytų partnerystės programos rėmėja. Prezidentas išreiškė aktyvų palaikymą Ukrainos euroatlantinei integracijai ir vykstančiam reformų procesui, ypač prokuratūros ir teismų sistemos, bankų reguliavimo, žemės rinkos liberalizavimo srityse.

  "Būtina užtikrinti Ukrainos institucijų nepriklausomumą ir įdiegti antikorupcines priemones. Tai ypač svarbu piliečiams, demokratijai, ekonomikos augimui, Europos bendrovėms svarstant reikšmingas investicijas Ukrainoje", — pridūrė šalies vadovas.

  Zelenskiui Lietuvos prezidentas akcentavo principinę Lietuvos poziciją dėl Astravo atominės elektrinės saugumo ir Lietuvos sprendimą nepirkti nesaugios elektros energijos iš trečiųjų šalių. Prezidentas kreipėsi į Ukrainą su prašymu dar kartą apsvarstyti elektros nepirkimo iš Astravo atominės elektrinės klausimą.

  Prezidentas su Ukrainos vadovu aptarė koronaviruso plitimo dinamiką šalyse, jo užkardymo priemones ir perspektyvas švelninti karantino apribojimus. Pasidalyta mintimis apie viruso plitimo padarinius socialiniam ir ekonominiam šalių gyvenimui, valstybių paramos ekonomikoms planus bei Europos Komisijos skirtą pagalbos paketą trečiosioms šalims. Lietuvos prezidentas informavo, kad šalis jau skyrė Ukrainai humanitarinę paramą medicininėmis priemonėmis.

  Zelenskio biuras teigė, kad Ukrainos vadovas metų pabaigoje pakvietė savo kolegą iš Lietuvos į Kijevą dalyvauti Ukrainos ir Lietuvos prezidentų tarybos posėdyje.

  Ginčas aplink Baltarusijos AE

  Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lietuvos valdžia nepatenkinta vietos pasirinkimu, taip pat tuo, kad elektrinė statoma dalyvaujant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Nuo pat projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską "nesaugia statyba" ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" Lietuvos Respublikai. Savo ruožtu Baltarusija atmeta visus kaltinimus, teigdama, kad objektas statomas, laikantis tarptautinių saugos reikalavimų. Lietuvos valdžia visose tarptautinėse paltformose ragina atsisakyti Baltarusijos energijos.

  Interviu Sputnik Lietuva Energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas pažymėjo, kad Lietuvos valdžios institucijos rodo užsispyrimą Baltarusijos AE klausimu net koronaviruso pandemijos metu. Be to, elektrinės patikimumas ir saugumas jau įrodytas

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (353)

  Dar šia tema

  Baltarusijoje įvardyta Astravo AE jėgainės paleidimo data
  Tegai:
  Astravo AE, Vladimiras Zelenskis, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos