18:11 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Kirkilo, socialdemokratų atsiskyrimas nuo opozicijos šiuo metu, kai iki rinkimų liko nedaug laiko, turi aiškų tikslą — atsiriboti nuo dabartinio opozicijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio kalbėjimo viešumoje opozicijos vardu

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narys Gediminas Kirkilas įvertino Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP), vadovaujamos Gintauto Palucko, žingsnį pasitraukti iš opozicinės koalicijos, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  "Socialdemokratai buvo pakliuvę į konservatorių pinkles, ir aiškiai su jais pūtė į vieną dūdą. Rinkėjams, žinoma, tai reiškė, kad socialdemokratai paklūsta konservatorių planui, kad takoskyra tarp politinių jėgų išsitrina, o veikla supanašėja", — sako Kirkilas.

  LSDP lyderio pareiškimą prieš rinkimus pasitraukti iš opozicinės koalicijos jis sakosi vertinąs kaip socialdemokratų padarytos klaidos pripažinimą. Jo teigimu, geriau ištaisyti klaidą, negu nieko nedaryti ir susitaikyti su pasekmėm.

  Pasak Kirkilo, socialdemokratų atsiskyrimas nuo opozicijos šiuo metu, kai iki rinkimų liko nedaug laiko, turi aiškų tikslą — atsiriboti nuo dabartinio opozicijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio kalbėjimo viešumoje opozicijos vardu, taip pat socialdemokratų vardu.

  Parlamentaras mano, kad opozicinės koalicijos irimas buvo užprogramuotas artėjant rinkimams, nes šis dešiniųjų suformuotas opozicijos darinys niekad ir nebuvo tvirtas, opozicinė koalicija neturėjo bendros programos, bendrų tikslų.

  "Seimo opozicijos vertė kyla ne tik oponuojant ir kritikuojant, bet būtent pateikiant konkrečius sprendimus, galinčius pakeisti valdančiųjų pasiūlymus, deja stiprumu ir pasiūlymais šios kadencijos opozicija nesužibėjo", — sako Kirkilas.

  Vakar Socialdemokratų partijos valdyba nusprendė nutraukti Seimo opozicinių frakcijų bendradarbiavimo susitarimą.

  Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, komentuodamas sprendimą nebetęsti bendradarbiavimo su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijomis, pabrėžia, kad šiuo metu reikia konstruktyvaus oponavimo, o ne politinių rietenų.

  Tegai:
  konservatoriai, Gediminas Kirkilas, socialdemokratai

  Svarbiausios temos