09:30 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)

  Praktiškai iki Rusijos įmonės aktyvų arešto visa tai gali neprieiti. Greičiausiai šalims pavyks konstruktyviai susitarti, mano ekspertas Sergejus Pravosudovas

  VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Tarp "Gazprom" ir Lenkijos bendrovių egzistuoja rimti prekybiniai santykiai, todėl praktiškai visa tai iki aktyvų arešto gali ir neprieiti, sakė interviu Sputnik Lietuva Rusijos nacionalinio energetikos instituto generalinis direktorius Sergejus Pravosudovas.

  "Taip, šis sprendimas yra, kaip aš suprantu, "Gazprom" su tuo nelabai sutinka. Galbūt jie pateiks apeliaciją, galbūt bandys kažkaip susitarti su lenkais, tačiau aktyvų areštas — pats griežčiausias variantas, ir vėlgi kyla klausimas, kodėl jiems taip krito į akį "Nord Stream-2", o ne kokie nors kiti "Gazprom" aktyvai. Tačiau už lenkus sunku kalbėti, jiems patinka daug kalbėti, tačiau ne visada tai prieina prie realios praktikos", — sakė jis.

  Pravosudovo manymu, lenkai gali pamėginti sutrukdyti įgyvendinti "Nord Stream-2" projektą, bent jau žodžiais. Tačiau greičiausiai jiems tai nepavyks, nes Rusijos bendrovė ketina savarankiškai užbaigti dujotiekį.

  "Ne paslaptis, kad Lenkija visada sakė, kad ji prieštarauja "Nord Stream" ir "Nord Stream-2" projektams. Ji tiki, kad tai pakenks jiems, pakenks Ukrainai, kad tai gali sumažinti tranzitą per Lenkiją–Ukrainą, bet dar kartą pasikartosiu: Lenkijoje "Jamalo– Europos" dujotiekio 48 proc. priklauso "Gazprom", taigi, "Gazprom" iš principo suinteresuotas užpildyti dujotiekį, kuriame yra jos akcijų. Todėl sunku tikėtis, kad "Gazprom" mažiau naudosis tranzitu per Lenkiją. Bet vėlgi, daug priklausys nuo dujų transportavimo tarifo, todėl, kad lenkai mano, jog reikėtų didinti šį tarifą, o "Gazprom" sako — draugužiai, dujų tiekėjui turėtų būti kokia nors nauda", — apibendrino jis.

  Pasak eksperto, visa tai priklauso nuo derybų , o ne kažkokio viešo ginčo. Jo manymu, šalims pavyks konstruktyviai susitarti.

  Anksčiau Varšuva paskelbė, kad bus bandoma areštuoti dujotiekio "Nord Stream-2" aktyvus, jei Lenkijos įmonė "PGNiG" negaus iš "Gazprom" Stokholmo arbitražo nurodytų lėšų.

  Kovo pabaigoje "PGNiG" pareiškė laimėjusi bylą prieš "Gazprom" Stokholme pagal Jamalo sutartį, todėl Lenkijos įmonei neva turi būti išmokėti šeši milijardai zlotų (apie 1,3 milijardo eurų). Tačiau "Gazprom Eksport" pranešė, kad vis dar svarsto arbitražo sprendimą ir kol kas mano, kad dar per anksti įvertinti būsimų išmokų sumą.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)

  Dar šia tema

  Ukraina paskelbė apie pasirengimą "nevykdyti dujų tranzito" iš Rusijos
  Ekspertas įvertino naująjį laivo, galinčio užbaigti "Nord Stream-2", maršrutą
  "Nord Stream-2" užbaigti galintis laivas pasuko link Europos
  Tegai:
  PGNiG, Lenkija, Nord Stream-2, Rusija, Gazprom

  Svarbiausios temos