23:59 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (261)

  Sankcijos, suvokiamos kaip atgrasančios priemonės, daugeliu atvejų pasirodė esančios neveiksmingos ir padarė didelę žalą įvairiems ekonomikos sektoriams, darydamos neigiamą poveikį visoms pažeidžiamų žmonių grupėms, neturinčioms nieko bendra su krize

  VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. ES Rusijai taikomos sankcijos pasirodė esančios neveiksmingos ir padarė didelę žalą Europos šalių ekonomikai, tačiau vargu ar galima tikėtis, kad artimiausiu metu jos bus peržiūrėtos, išskirtiniame interviu RIA Novosti sakė Europos Parlamento pirmininko pavaduotojas Fabio Massimo Castaldo, žymus Italijoje valdančio "Penkių žvaigždžių judėjimo" veikėjas.

  "Sankcijos, suvokiamos kaip atgrasančios priemonės, daugeliu atvejų pasirodė esančios neveiksmingos ir padarė didelę žalą įvairiems ekonomikos sektoriams, darydamos neigiamą poveikį visoms pažeidžiamoms žmonių grupėms, neturinčioms nieko bendra su krize. Taigi, tai (sankcijų peržiūra — Sputnik) neįvyks šiandien ar rytoj, bet aš manau, kad šis status quo nėra nei stabilus, nei naudingas tiek Europos Sąjungai, tiek Rusijos Federacijai", — teigė žinomas Europos politikas.

  Castaldo priminė, kad JAV ir ES sankcijos Rusijai buvo Krymo aneksijos ir įtampos Donecko ir Luhansko srityse pasekmė. Kalbėdamas apie situaciją Ukrainos rytuose, jis pabrėžė, kad nepaisant kai kurių žingsnių į priekį, pavyzdžiui, Maskvos ir Kijevo apsikeitimas sulaikytais ir nuteistais asmenimis, reikšmingų pokyčių iki šiol neįvyko.

  "Minsko susitarimams sukako penkeri metai, tačiau jie niekada nebuvo įgyvendinami. Tačiau net jų tekste numatytos paliaubos, o ne tikra taikos sutartis. Apskritai pastaraisiais metais daug kas pasikeitė ir galbūt reikėtų taip pat padaryti pakeitimų susitarime ir taip pritaikyti jį naujai realybei, apie ką kalba ir Ukrainos užsienio reikalų ministras Vadimas Pristaika", — sakė jis.

  Europos Parlamento pirmininko pavaduotojas teigė, kad diskusija dėl sankcijų Rusijos Federacijai peržiūros liks diskusijų tema tarptautinėje ir Europos diplomatinėje arenoje. Jis pažymėjo, kad Italija ne kartą pasisakė prieš šias sankcijas, be to, ir Vengrija, Graikija, Prancūzija, Kipras, Slovakija ir Vokietija laikosi panašios pozicijos.

  "Reikalingi žingsniai į priekį ir iš Maskvos pusės, priešingu atveju, bijau, kad šią situaciją tikrai bus sunku išspręsti per trumpą laiką", — apibendrino "RIA Novosti" pašnekovas.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (261)

  Dar šia tema

  "Visuotinio solidarumo laikas": ES aptaria sankcijų panaikinimą
  Valstybės Dūma JT rezoliucijos dėl sankcijų panaikinimo blokavimą laiko marazmu
  Vokietijos deputatas paaiškino sankcijų panaikinimo dėl koronaviruso būtinumą
  Tegai:
  ES, Rusija, sankcijos

  Svarbiausios temos