13:08 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak politiko, darbo krūvis socialiniams darbuotojams ir slaugytojams yra didelis, o algos ir darbuotojų skaičius nepakankami keliamoms užduotims ir visuomenės poreikiams

  VILNIUS, gegužės 1 — Sputnik. Tų profesijų atstovams, kurie darbe patiria daug įtampos, pavyzdžiui, socialiniams darbuotojams ir slaugytojams, Vyriausybė turėtų įteisinti 4 dienų darbo savaitę, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

  Pasak jo, darbo krūvis socialiniams darbuotojams ir slaugytojams yra didelis, o algos ir darbuotojų skaičius nepakankami keliamoms užduotims ir visuomenės poreikiams.

  "Vyriausybė turėtų užsiiminėti ne vien proginiais dalykais, bet ir ilgalaikiais. Jeigu nuspręstume, kad šioms darbuotojų kategorijoms pereiti prie 4 dienų darbo savaitės, būtų vieni pliusai", — siūlo Paluckas.

  Socialdemokratų partijos pirmininkas pabrėžia, kad iš tokios pertvarkos daugiausia laimėtų visuomenė. Taip pat jis pridūrė, kad Lietuvoje labai trūksta šių profesijų darbuotojų, o jų poreikis — milžiniškas.

  "80-90 proc. ligonių ar neįgaliųjų slauga užsiima pačios šeimos, dažniausiai — moterys. Ir visos šios problemos gali būti sprendžiamos per valstybinį užsakymą, per skiriamas didesnes lėšas, didinant etatų skaičių, saugant tuos darbuotojus nuo perdegimo", — teigia Paluckas.

  Pasak jo, pandemija atskleidė, kokią didžiulę reikšmę darbuotojams turi tinkamos darbo sąlygos, sąžiningas ir teisingas įstatymų laikymasis.

  "Ten, kur darbuotojai buvo saugojami, virusas nesklido. O ten, kur darbuotojais nebuvo rūpinamasi, matėme problemas. Jei darbo saugos, socialinių garantijų nebūtų, pabandykime įsivaizduoti, į kokį chaosą kristų šalis", — sako Paluckas.

  Jo teigimu, Seime iš konservatorių ir liberalų pasipylę siūlymai keisti Darbo kodeksą dar kartą liudija, kaip svarbu ginti dirbančiuosius.

  Dar šia tema

  Seimas pritarė prezidento veto dėl būtiniausių prekių kainų reguliavimo 
  Seimo deputatai paragino panaikinti baudžiamąsias bausmes už marihuanos laikymą
  Stažą sukaupę studentai turės teisę į nedarbo draudimo išmoką
  Tegai:
  darbas, Gintautas Paluckas, vyriausybė

  Svarbiausios temos