19:54 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)

  Interviu leidiniui "Tagesspiegel" Šrioderis, minėdamas Antrąjį pasaulinį karą, pažymėjo, kad "negalima neįvertinti fakto, kad Rusija, nepaisant savo baisios praeities, yra pasirengusi bendrauti su naująja Vokietija išlaikydama pasitikėjimo dvasią"

  VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Šrioderis (Gerhard Schröder) pasisakė už ES nustatytų antirusiškų sankcijų, taikomų po Krymo susivienijimo su Rusija, panaikinimą ir pabrėžė, kad bendradarbiavimas su Rusija ypač reikalingas ekonominėje situacijoje, susiformavusioje dėl koronaviruso pandemijos.

  Interviu leidiniui "Tagesspiegel" Šrioderis, minėdamas Antrąjį pasaulinį karą, pažymėjo, kad "negalima neįvertinti fakto, kad Rusija, nepaisant savo baisios praeities, yra pasirengusi bendrauti su naująja Vokietija išlaikydama pasitikėjimo dvasią".

  "Faktas, kad mes remiame sankcijas Rusijai, prieštarauja tam. Pirma, jos sukelia istorinius prisiminimus Rusijoje, ir, antra, jos nekeičia Rusijos politikos. Dabar, kai dėl krizės, susijusios su koronavirusu, mūsų laukia sunkūs laikai ekonomikoje, reikia daugiau bendradarbiauti, todėl reikėtų panaikinti beprasmes sankcijas", — interviu Vokietijos leidiniui teigė Šrioderis.

  "Visi, kurie mano, kad taikant sankcijas įmanoma priversti Rusiją ką nors padaryti, klysta. Nė vienas Rusijos prezidentas niekada neatiduos Krymo Ukrainai. Tai yra realybė", — teigė buvęs Vokietijos kancleris.

  Kalbėdamas apie situaciją Ukrainos rytuose, Šrioderis pažymėjo, kad "taikus sambūvis egzistuos tik tuo atveju, jei Ukraina taps federacine valstybe, kurioje šalies rytai įgis daugiau autonomijos".

  Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susivienijo su Rusija po pusiasalyje įvykusio referendumo. Vakarai, kaltindami Rusiją kišimusi, įvedė jai sankcijas. Maskva reagavo pakeisdama šalies produkcijos importo politiką ir sankcijų kalbą pavadino neveiksminga.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad nėra konflikto Ukrainoje šalis ir Minsko susitarimų objektas. Pastaruoju metu ES šalyse vis dažniau išreiškiama nuomonė apie būtinybę panaikinti sankcijas.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)

  Dar šia tema

  "Visuotinio solidarumo laikas": ES aptaria sankcijų panaikinimą
  Valstybės Dūma JT rezoliucijos dėl sankcijų panaikinimo blokavimą laiko marazmu
  Ne visi bus paimti į ateitį: antirusiškų sankcijų šalininkai neišgyvens koronaviruso
  Vokietijos deputatas paaiškino sankcijų panaikinimo dėl koronaviruso būtinumą
  Tegai:
  sankcijos, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos