15:52 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (25)

  Pranešama, jog pranešimai bus metami į rinkėjų pašto dėžutes, o ne įteikiami asmeniškai, kaip buvo iki šiol

  VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija, įgyvendinama pasikeitusį Seimo rinkimų įstatymą ir ruošdamasi rudenį vyksiantiems Seimo rinkimams, atnaujino pranešimo apie rinkimus įteikimo rinkėjams tvarką, rašoma VRK pranešime.

  Nuo šiol visi rinkėjai vietoje įprastų vardinių rinkėjų kortelių, gaunamų prieš rinkimus, sulauks pranešimų, t. y. informacinių kvietimų dalyvauti rinkimuose. Jis nėra būtinas turėti rinkėjui, norinčiam balsuoti.

  Seimo pastatas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Pranešime apie rinkimus bus nurodoma: rinkimų apylinkės, į kurios rinkėjų sąrašą įrašytas rinkėjas, pavadinimas, numeris ir balsavimo patalpos adresas; apygardos, kurios teritorijai priskirta rinkimų apylinkė, pavadinimas ir numeris; rinkimų data, balsavimo rinkimų apylinkės balsavimo patalpoje laikas, kvietimas dalyvauti rinkimuose, kita rinkėjui ar organizuojant rinkimus svarbi informacija.

  Pranešimų įteikimą ir kitos su rinkimais susijusios informacijos perdavimą kaip ir iki šiol rinkėjams vykdys apylinkių rinkimų komisijos.

  Pranešimai bus metami į rinkėjų pašto dėžutes, o ne įteikiami asmeniškai, kaip buvo iki šiol.

  Rinkėjams, turintiems teisę balsuoti namuose (neįgaliesiems, dėl ligos laikinai nedarbingiems, sukakusiems 70 metų ir vyresniems), pranešimai bus įteikiami asmeniškai. Apylinkės rinkimų komisijos narys, įteikdamas tokiam rinkėjui pranešimą, privalės jo paklausti, ar rinkėjas pasinaudos šia teise, bei turės informuoti, kaip jis tai gali įgyvendinti.

  Rinkėjui, norinčiam balsuoti, kaip ir iki šiol reikės tik asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, t. y. tokio, kuriame yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (25)

  Dar šia tema

  Likimas prieš konservatorius — kaip koronavirusas gali paveikti Seimo rinkimus?
  Nausėda paskelbė, kada įvyks Seimo rinkimai
  Tegai:
  pranešimai, rinkėjai, rinkimai

  Svarbiausios temos