16:44 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kovo mėnesį Baltarusijos gynybos ministerija pranešė, kad šalyje vyksta išsamios pratybos, susijusios su staigiu ginkluotųjų pajėgų kovinės parengties patikrinimu, kuris yra vienas iš atsakų į NATO tarptautines pratybas prie respublikos sienų

  VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Baltarusija nė per milimetrą nenukrypo nuo plano reaguoti į NATO pratybas prie savo sienų, tačiau pakoregavo jį, kad jis būtų santūresnis po to, kai Šiaurės Atlanto aljansas atsisakė didelio masto renginių, sekmadienį sakė Respublikos prezidentas Aleksandras Lukašenka, rašo RIA Novosti.

  Lukašenka sekmadienį rengia susitikimą dėl epidemiologinės padėties, kuriame aptariami Pergalės dienos renginiai, numatyti gegužės 9 dieną. Visų pirma, valstybės vadovas atkreipė dėmesį į tai, kad Pergalės dienos veiksmų planas buvo pateiktas seniai.

  "Kol kas laikomės šio plano. Be to, plačiau svarstėme priemones, susijusias su NATO pratybomis prie mūsų sienų. Mes, mano manymu, neatsitraukėme nė per milimetrą nuo plano, kurį jūs nurodėte reaguodami į tuos įvykius", kuriuos Šiaurės Atlanto blokas planavo prie mūsų sienų. Tiesa, jis buvo šiek tiek pakoreguotas paskelbus, kad NATO neplanuoja didelio masto renginių, kuriems buvo ruoštasi anksčiau. Atitinkamai mes į tai reagavome santūriau", — sakė Baltarusijos vadovas.

  Anot jo, kai kurie kariniai vienetai šiuo metu yra poligonuose, tęsia pratybas, tačiau daugiausia kariuomenė grįžo į kareivines — nuolatinio dislokavimo vietas.

  Kovo mėnesį Baltarusijos gynybos ministerija pranešė, kad šalyje vyksta pratybos, susijusios su staigiu ginkluotųjų pajėgų kovinės parengties patikrinimu, kuris yra vienas iš atsakų į NATO tarptautines pratybas prie respublikos sienų. Sausio 30 dieną Baltarusijos ginkluotosiose pajėgose pradėtas staigus išsamus kovos ir mobilizacijos pasirengimo patikrinimas.

  Prieš tai Minskas ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl NATO ir JAV aktyvavimo prie jos sienų, nors šalies gynybos ministerija teigė, kad Baltarusija to nematė kaip tiesioginės karinės grėsmės. Nepaisant to, Lukašenka paskelbė Minsko ketinimą tinkamai reaguoti į šarvuočių dislokavimą Lietuvoje, netoli sienos su Baltarusija, ir planus rengti NATO pratybas 2020 metų pavasarį, vadovaujant JAV.

  Kovo mėnesį Europos vadovybė JAV (EUCOM) pranešė, kad dėl koronaviruso COVID-19 pandemijos Pentagonas sustabdė kariuomenės perkėlimą į Europą pratyboms "Defender Europe". Prieš tai būrys informavo, kad JAV mažina karių, kurie dalyvaus pratybose, skaičių. Paskutinė "Defender Europe" dalis, pagal planus, turėjo įvykti balandžio 20–gegužės 20 dienomis Vokietijoje, Lenkijoje ir Baltijos šalyse, dalyvaujant 37 tūkstančiams karių iš 18 šalių.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Rusija kreipiasi į Europos šalis dėl "Defender" pratybų
  Nepaisant koronaviruso, Latvijoje vyks NATO pratybos
  Ekspertas: Latvija, rengdama NATO pratybas, demonstruoja nesuprantamą atkaklumą
  Rusijos gynybos ministerija parodė pratybų su S-400 kadrus
  Tegai:
  pratybos, NATO, Baltarusija

  Svarbiausios temos