19:43 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2163)

  Kaip pažymėjo premjeras, pirmasis žingsnis galėtų būti pasienio su Lenkija darbuotojų judėjimo ir studentų mainų atnaujinimas artimiausiu metu

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Lietuva ir Lenkija susitarė sudaryti sąlygas lengvinti pasienio gyventojų judėjimą per sieną, pirmadienį pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo nuotoliniame susitikime su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu. 

  Politikai pažymėjo, kad ryžtingi pandemijos užkardymo veiksmai Lietuvoje ir Lenkijoje davė vaisių ir atsirado galimybė švelninti apribojimus. Premjeras Skvernelis informavo Morawieckį apie Lietuvoje po šv. Velykų priimtą 4 etapų karantino švelninimo priemonių planą ir jo įgyvendinimą.

  Informuota, kad kartu su Estijos ir Latvijos premjerais pavesta užsienio reikalų ministrams užtikrinti nuolatinį keitimąsi informacija ir koordinavimą. Svarstoma atverti sienas tarp Baltijos valstybių nuo gegužės vidurio ir nebetaikyti priverstinės izoliacijos ES piliečiams.

  "Svarbu užtikrinti išėjimo iš karantino priemonių koordinavimą visame mūsų regione. Tik taip išvengsime naujos pandemijos bangos. Glaudus Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas šiuo klausimu yra ypač aktualus. Bendrai sutarėme sudaryti sąlygas lengvinti pasienio gyventojų judėjimą per sieną", — pabrėžė Skvernelis.

  Jo teigimu, pirmasis žingsnis galėtų būti pasienio su Lenkija darbuotojų judėjimo ir studentų mainų atnaujinimas artimiausiu metu. 

  Skvernelis pažymi, kad koordinuoti Baltijos valstybių ir Lenkijos veiksmai prisidėtų ir prie visos ES aktyvesnio veikimo COVID-19 valdymo srityje. Šiame kontekste Lietuvos ir Lenkijos pramonės įmonės kviečiamos bendradarbiauti tiekiant medicinos įrangą ir priemones regiono ir ES rinkai.

  Pokalbio metu politikai taip pat aptarė ekonomikų atsigavimą, derybas dėl ES daugiamečio biudžeto, regioninės reikšmės infrastruktūros projektų įgyvendinimą, bendrą poziciją Astravo AE atžvilgiu bei elektros tinklų sinchronizaciją.

  Nuo kovo 16 dienos respublikoje įvestas karantinas. Vyriausybė jį pratęsė jau tris kartus, paskutinį kartą — iki gegužės 11 dienos. Tuo tarpu valdžia padarė daugybę sušvelninimų: atnaujinta prekybos įstaigų veikla, daugumos grožio priežiūros ir medicinos paslaugų teikimas, leidimas piliečiams kirsti šalies sieną, nuo gegužės 10 d. bus atnaujintas oro susisiekimas.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2163)

  Dar šia tema

  Skvernelis pasveikino visus dirbančius Lietuvos žmones
  Skvernelis: kol kas anksti sakyti, ar karantinas bus pratęstas, ar ne
  Tegai:
  Lenkija, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos