20:20 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo politologas Vadimas Volovojus, EK pakvietė buvusią prezidentę, nes ji yra žinoma už Lietuvos ribų

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo pakviesta dalyvauti kampanijoje prieš COVID-19 dėl praeities nuopelnų, interviu Sputnik Lietuva sakė politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus.

  Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Europos Komisijos kvietimu prisijungė prie plataus masto viešinimo kampanijos, kuria bus skelbiama apie Europos Sąjungos ir partnerių pradedamą pasaulinį lėšų rinkimo maratoną kovai su COVID-19. EK pakvietė įžymius žmones įrašyti vaizdo žinutes ir taip paskatinti vyriausybes bei verslus prisidėti prie šio tikslo. Grybauskaitė buvo vienintelė iš Lietuvos, pakviesta dalyvauti šioje kampanijoje.

  Visos pasaulio šalys ir organizacijos bus raginamos surinkti pradinę 7,5 mlrd. eurų sumą ir sukurti vakcinas, vaistus, testus, naujus gydymo nuo koronaviruso metodus, prieinamus visiems gyventojams. 

  Kaip interviu pažymėjo politologas, Grybauskaitė buvo pakviesta, nes ji dirbo EK, buvo Lietuvos prezidente ir yra charizmatiška veikėja, žinoma už šalies ribų.

  "Ji dalyvauja įvairiuose judėjimuose, todėl ji buvo pakviesta. Nematau kitos priežasties. Tikriausiai, jei jai būtų pasiūlyta tam tikra pozicija, ji būtų pasiūlyta anksčiau. Dabar ES valdžios struktūros yra suformuotos", — teigė politologas.

  Volovojus priminė, kad nors Grybauskaitė jau baigė eiti prezidento pareigas, ji nepasitraukė iš viešojo gyvenimo. Tačiau galimybių užimti pozicijos ES struktūrose ji neturi.

  Dar šia tema

  Planai žlugo: nepavyko buvusio Lietuvos prezidento įgrūsti į kalėjimą
  Mirk pats, bet draugui padėk
  Grybauskaitė papasakojo apie COVID-19 pasekmių mažinimo fondo pirkinius
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos