18:58 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  "Rusijos grėsmė" yra įprastas JAV ir NATO pretekstas, leidžiantis padidinti kariuomenės skaičių Europoje, mano fondo "Osnovanije" prezidentas Aleksejus Anpilogovas

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. JAV skirs papildomų lėšų karinių objektų Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje projektavimui, pranešė žiniasklaida. Šią naujieną Sputnik radijo eteryje pakomentavo fondo "Osnovanije" prezidentas Aleksejus Anpilogovas.

  JAV planuoja skirti 49 milijonus dolerių karinių objektų Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje projektavimui, pranešė televizijos kanalas "RT" su nuoroda į JAV Sausumos pajėgų Inžinierių korpuso Europoje paraišką.

  Lėšos turėtų būti skiriamos objektų, tokių kaip "aerodromai, geležinkeliai, degalų saugyklos ir tepalų saugyklos, šaudmenų ir sprogstamųjų medžiagų sandėliai, kareivinės" ir taip toliau statybai, remontui ar atkūrimui.

  Darbams įgyvendinti planuojama sudaryti bent tris sutartis, kandidatai į rangovus gali būti Amerikos firmos arba priimančiosios šalies bendros įmonės su JAV dalyvavimu.

  JAV Sausumos pajėgų Inžinierių korpuso misijos Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje yra Europos sutramdymo iniciatyvos dalis, kuri numato kelių tūkstančių NATO karių su technika ir įranga dislokavimą Europos šalyse, kurios ribojasi su Rusija. Aljansas tai vadina atsaku į Rusijos "agresyvius veiksmus".

  Fondo "Osnovanije" prezidentas Aleksejus Anpilogovas išreiškė nuomonę, kad "Rusijos grėsmė" yra įprastas JAV ir NATO pretekstas, leidžiantis padidinti kariuomenės skaičių Europoje.

  "Tai yra tokia šios dienos pabaisa, kad netrukus įvyks arba Baltijos šalių aneksija, arba jų pajungimas kokiu nors kitu būdu. Tam Pentagone skiriami pinigai, vykdomos pratybos, susijusios su JAV kariuomenės perkėlimu į Europą. Tai yra, kuriamas tas pats priešo įvaizdis, kuris egzistavo per šaltąjį karą, kai visi tikėjo, kad tankai iš Vokietijos Demokratinės Respublikos teritorijos per "Fuldos koridorių" pralėks iki Lamanšo sąsiaurio ir vos ne iki Londono. Kol kas kalbama apie infrastruktūrą, tačiau šis pajėgų perkėlimas primena apie tą fantomą, kuriuo nuolatos piktinasi NATO vadovybė ir atskiros valstybės", — mano Aleksejus Anpilogovas.

  Jis įsitikinęs, kad JAV ir NATO padalinių bei objektų buvimas Baltijos šalyse yra hipotetinis pavojaus šaltinis Rusijai.

  "Ar Rusija turėtų to bijoti? Kaip tam tikro placdarmo, žinoma, reikia. Kadangi iš Baltijos šalių teritorijos nuolat vykdoma Rusijos Federacijos europinės dalies stebėsena. Ten dislokuojasi NATO padaliniai, ačiū Dievui, kol kas be branduolinių ginklų. Nors Amerikos bombonešių — (potencialių) branduolinių ginklų nešiklių — skrydžiai reguliariai vykdomi virš Baltijos jūros", — priminė Aleksejus Anpilogovas.

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV skiria lėšų Baltijos šalims, kad jos palaikytų informacinę kovą su Rusiją
  Rusijoje raginama nekreipti dėmesio į NATO išpuolius prieš karo medikus
  "Seniai seniai tolimoje galaktikoje": kaip Lietuva kuria ataskaitas apie "Rusijos grėsmę"
  Tiesos baimė: ką slepia Lietuvos informacinio saugumo gynėjai
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", Rusija, Baltijos šalys, NATO, JAV

  Svarbiausios temos