15:40 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (348)

  Rezoliuciją inicijavę deputatai paragino Vyriausybę panaudoti technines priemones, kurios dar iki Astravo branduolinės elektrinės veiklos pradžios apribotų elektros energijos iš Baltarusijos patekimą į Lietuvos elektros energetikos sistemą

  VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Seimas paragino Vyriausybę nedelsiant imtis priemonių dėl elektros energijos iš Baltarusijos nepatekimo į Lietuvos elektros energijos rinką, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Antradienį Seimas pritarė rezoliucijos dėl Astravo branduolinės elektrinės keliamos grėsmės projekto svarstymui: už balsavo 82 Seimo nariai, susilaikė 4 parlamentarai.

  Rezoliuciją inicijavę deputatai paragino Vyriausybę panaudoti technines priemones, kurios dar iki Astravo branduolinės elektrinės veiklos pradžios apribotų elektros energijos iš Baltarusijos patekimą į Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemą.

  Rezoliucijos autoriai ragina siekti, kad ES ir NATO valstybės, visos tarptautinės organizacijos paremtų Lietuvos poziciją.

  Ginčas dėl Baltarusijos AE

  Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lietuvos valdžia nepatenkinta vietos pasirinkimu, taip pat tuo, kad elektrinė statoma dalyvaujant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Nuo pat projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską "nesaugia statyba" ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" Lietuvos Respublikai. Savo ruožtu Baltarusija atmeta visus kaltinimus, teigdama, kad objektas statomas, laikantis tarptautinių saugos reikalavimų. Lietuvos valdžia visose tarptautinėse platformose ragina atsisakyti Baltarusijos energijos.

  Interviu Sputnik Lietuva Energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas pažymėjo, kad Lietuvos valdžios institucijos rodo užsispyrimą Baltarusijos AE klausimu net koronaviruso pandemijos metu. Be to, elektrinės patikimumą ir saugumą jau įrodė tarptautinės branduolinės saugos institucijos.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (348)

  Dar šia tema

  Lietuva tikisi EK pagalbos blokuojant Baltarusijos AE energiją Baltijos šalyse
  Nausėda pasiskundė Zelenskiui dėl Astravo AE
  Minskas pasirengęs priimti ES ekspertus į Astravo AE
  Linkevičius pasiskundė JAV dėl Astravo AE
  Tegai:
  Astravo AE, Baltarusija, Lietuva, Seimas

  Svarbiausios temos