16:39 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiaurės Korėjos lyderis nuo metų pradžios viešumoje pasirodė tik 17 kartų, tai yra žemiausias rodiklis jo buvimo valdžioje istorijoje, tačiau, anot žvalgybos, tai nereiškia, kad jis turėjo rimtų sveikatos problemų

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čong Inas ilgą laiką nedalyvavo viešuose renginiuose dėl būtinybės sutvarkyti vidaus reikalus, taip pat dėl ​​situacijos su koronavirusu, mano Pietų Korėjos valstybinė žvalgybos tarnyba.

  "(Žvalgyba) mano, kad Kim Čong Inas susikoncentravo į vidaus personalo pertvarką, asmeniškai rengdamas pasitarimus partijos, valstybės bei karinės galios stiprinimo klausimais. Tai taip pat sutapo su naujos koronavirusinės infekcijos (situacija), todėl viešas aktyvumas buvo smarkiai sumažintas", — agentūra "Yonhap" cituoja parlamento Žvalgybos komiteto pirmininko pavaduotoją Kim Byung-kee, kuris pristatė Pietų Korėjos žvalgybos tarnybos poziciją, pagrįstą jos ataskaitų deputatams rezultatais.

  Anot žvalgybos, Kim Čong Inas nuo metų pradžios viešumoje pasirodė tik 17 kartų, o tai yra žemiausias rodiklis jo buvimo valdžioje istorijoje. Tačiau tai nereiškia, kad KLDR vadovas turėjo rimtų sveikatos problemų.

  "(Žvalgybos tarnyba) mano, kad bent jau nebuvo atlikta jokių chirurginių procedūrų ar operacijų, susijusių su širdimi... Specialistų manymu, jei tai būtų (širdies problemos — Sputnik), nesvarbu, ar procedūra būtų lengva, Šiaurės Korėjos lyderio sveikata turėtų būti kontroliuojama apie 4–5 savaites... Net kai (Kim Čong Inas) nevykdė viešosios veiklos, jis užsiėmė valstybiniais reikalais įprastu režimu", — žurnalistams žvalgybos išvadas pranešė Kim Byung-kee.

  Jis taip pat pažymėjo, kad Valstybės žvalgybos tarnybos duomenimis, Šiaurės Korėjos lyderis neseniai įsakė sustiprinti kovos su koronavirusu priemones, parengti priemones, skirtas sutramdyti kainų augimą ir pakelti armijos dvasią.

  Nepaisant oficialių KLDR pranešimų, kad nebuvo COVID-19 infekcijos atvejų, Pietų Korėjos žvalgyba neatmeta, kad jų vis tiek buvo, atsižvelgiant į humanitarinių mainų su Kinija lygį tuo metu, kai sausio pabaigoje buvo uždaryta siena. Savo ruožtu prekybos su Kinija sumažėjimą daugiau nei 90 proc., palyginti su praėjusiais metais, lėmė tai, kad smarkiai išaugo prieskonių ir cukraus kainos ir prasidėjo masiškas plataus vartojimo prekių sostinėje supirkimas su ilgomis eilėmis. Tačiau dėl suderintų Vyriausybės ir Viešojo saugumo ministerijos veiksmų situaciją pavyko normalizuoti.

  "Tai, kad Kim Čong Inas atnaujino savo viešąją veiklą po dvidešimties dienų nebuvimo dalyvavimu Sunčiono fosforo trąšų gamyklos (atidarymo ceremonijoje), kurios statybas jis prižiūrėjo šių metų pradžioje, greičiausiai, rodo jo norą duoti žinią apie maisto problemų sprendimą, taip pat parodyti galimybes savarankiškai pasiekti šalies atgimimą", — pabrėžė Pietų Korėjos deputatas.

  Gegužės 2 dieną Šiaurės Korėjos žiniasklaida pranešė apie pirmąjį per 20 dienų šalies vadovo Kim Čong Ino pasirodymą viešumoje. Jam ilgai nepasirodžius viešumoje Vakarų, Pietų Korėjos ir Japonijos žiniasklaidoje pasklido gandai apie rimtas sveikatos problemas ar net galimą jo mirtį. Tačiau nuotraukose ir vaizdo įrašuose iš Sunčiono fosforo trąšų gamyklos atidarymo ceremonijos Kim Čong Inas atrodė linksmas ir sveikas, šypsojosi, kalbėdamas su šalia jo esančiais žmonėmis. Nepaisant to, kai kurios žiniasklaidos priemonės po nuotraukų analizės pranešė, kad neva rado ant Kim Čong Ino rankos operacijos pėdsakų, o kitos pranešė apie kojos problemas.

  Tegai:
  Pietų Korėja, žvalgyba, Kim Čen Unas, Šiaurės Korėja

  Svarbiausios temos