20:12 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (352)

  Pagrindinė Vilniaus neigiamo požiūrio į Baltarusijos atominį projektą priežastis yra ta, kad Lietuvai nepasisekė šioje srityje, mano ekonomikos mokslų daktaras Nikolajus Meževičius

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Astravo AE tapo "lazdele-gelbėtoja", kuri atitraukia visuomenę nuo Lietuvos problemų, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos Baltijos studijų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius.

  "Lietuvos ekonomikoje katastrofa. Apie tai nekalbama, subsidijos iš Briuselio bus mažinamos, "Rail Baltica" projektas, kaip būdas aprūpinti biudžetą, greičiausiai bus sustabdytas, sustiprės imigracija, kaip įprasta po ekonominės krizės. Žmonės išvyks iš šalies, nes nebus tokių atlyginimų kaip Airijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje ir taip toliau. Ir štai šio visiško ekonominio ir politinio bankroto metu buvo rasta lazdelė-gelbėtoja — Baltarusijos arba Astravo atominė stotis", — sakė ekonomikos mokslų daktaras.

  Meževičius pažymėjo, kad Lietuvos politikų ir valdininkų požiūriu Astravo AE — idealus taikinys.

  "Lietuvos politinė klasė, išmaitinta [Gabrieliaus] Landsbergio konservatorių, nekenčia Baltarusijos ir Rusijos. Tik Baltarusijos jie nekenčia, o Rusijos nekenčia ir bijo, todėl Astravo AE — idealus taikinys. Tai taip pat yra idealus tikslas, nes ji primena pačios Lietuvos grandiozines nesėkmes atominėje energetikoje. Lietuva — absoliuti etaloninė nevykėlė atominėje energetikoje: viena vertus, ji [Lietuva — Sputnik] uždarė be problemų dirbančią Ignalinos AE, nesugebėjo įgyvendinti alternatyvaus atominės elektrinės projekto Visagine, nuo jų pabėgo būsimieji partneriai — Estija, Latvija, Lenkija. Ir štai šiame fone atsiranda Rusijos-Baltarusijos projektas. Tai absoliuti neapykanta, kuri nėra aprašyta politikos ir ekonomikos mokslų, tai psichologija", — sakė jis.

  Anksčiau Seimas paragino Vyriausybę nedelsiant imtis priemonių dėl elektros energijos iš Baltarusijos nepatekimo į Lietuvos elektros energijos rinką.

  Priimta rezoliucija ragina Europos Sąjungą priimti teisiškai įpareigojantį sprendimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės keliamos
  "grėsmės" Europos Sąjungos gyventojams ir atitinkamų priemonių Baltarusijos ir Rusijos atžvilgiu.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija Baltarusijai taip pat išsiuntė notą, kurioje kaimyninė šalis raginama "teikti pirmenybę saugai, o ne statybų grafikui".

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (352)

  Dar šia tema

  Į Astravo AE pristatytas branduolinis kuras
  Į šalį atgabenta 4 milijonai kalio jodido tablečių
  Lietuva išsiuntė Baltarusijai notą, ragindama stabdyti Astravo AE paleidimą
  Tegai:
  Baltarusija, Rusija, Astravo AE, Lietuva

  Svarbiausios temos