11:46 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos URM atstovas pabrėžė, kad artimiausiu metu Rusija ir JAV palaikys ryšius ir kitais lygmenimis

  VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Artimiausiu metu Maskva ir Vašingtonas tęs kontaktus dėl strateginio stabilumo ir ginklų kontrolės, Rusija palankiai vertina JAV susidomėjimą dialogu, interviu RIA Novosti sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas.

  Pasaulinį saugumą trečiadienį aptarė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas, anksčiau pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  Lavrovas dar kartą pasisakė už START sutarties, kurios galiojimas baigiasi 2021 metų vasario mėnesį, pratęsimą.

  "Jie išnagrinėjo būdus, kaip sustiprinti Rusijos ir Amerikos dialogą dėl ginklų ribojimo ir neplatinimo, atsižvelgiant į strateginio stabilumo veiksnius", — pažymėjo Užsienio reikalų ministerija.

  Ketvirtadienį JAV ir Rusijos prezidentai Donaldas Trampas ir Vladimiras Putinas telefoniniame pokalbyje pabrėžė, kad abi šalys gali daug pasiekti strateginio stabilumo, kovos su epidemijomis ir regioniniais konfliktais srityse, pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

  "Neseniai dialogo su Jungtinėmis Valstijomis dėl strateginio stabilumo ir ginklų kontrolės tęsimo tema buvo paminėta visuose mūsų šalių ryšiuose aukščiausiu lygiu. Mes tai suprantame kaip tam tikro Amerikos intereso apraišką. Žinoma, mes džiaugiamės tuo", — teigė Riabkovas.

  Jis pabrėžė, kad "artimiausiu metu palaikysime ryšius ir kitais lygmenimis".

  Dar šia tema

  Trampas prognozes dėl COVID-19 aukų laiko klaidingomis
  Putinas ir Trampas kalbėjosi telefonu
  Tegai:
  bendradarbiavimas, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos