03:20 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2121)

  Pranešama, kad Europos Komisija trečiadienį pateiks savo rekomendacijas dėl laipsniško sienų atvėrimo

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Dėl sumažėjusio koronavirusinės infekcijos atvejų skaičiaus ES auga poreikis atidaryti vidaus sienas, rašo "Handelsblatt".

  Pranešama, kad Europos Komisija trečiadienį pateiks savo rekomendacijas dėl laipsniško sienų atvėrimo. Briuselis pabrėžė, kad sienų atvėrimo procesas turėtų būti koordinuojamas, tačiau ne per greitai, priešingu atveju vėl kils infekcijų skaičiaus padidėjimo rizika.

  Koronaviruso atvejų skaičius mažėja, artėja vasaros atostogos, todėl prašoma leidimo keliauti bent ES, rašo "Handelsblatt". Šiuo atžvilgiu Europos Komisija pasiūlė laipsnišką sienų kontrolės panaikinimo Šengeno erdvėje tvarką.

  Leidinyje rašoma, kad Europos Komisija trečiadienį ketina pateikti savo rekomendacijas, taip pat turizmo atkūrimo pasiūlymus. Briuselis pabrėžė suderinto požiūrio svarbą. Kalbant apie ES išorines sienas, remiantis dabartinėmis rekomendacijomis, apribojimus rekomenduojama išlaikyti iki birželio vidurio. Be to, Europos Komisija perspėjo, kad nereikia per greitai atidaryti sienų ir nekoordinuojant jų tarpusavyje, ir kad reikia laikytis visų atsargumo priemonių, tokių kaip socialinis atstumas ir tyrimai. Priešingu atveju infekcijų skaičius padidės.

  Anot leidinio, Europos Komisija dar nepateikė konkretaus plano. Vokietijos vyriausybė taip pat dar jo neturi. Pasak Vokietijos vidaus reikalų ministro Horsto Zėhoferio (Horst Seehofer), klausimas, ar pratęsti kelionių į kaimynines šalis apribojimus, galiojančius iki gegužės 15 dienos, lieka atviras.

  Kova su koronavirusu Baltijos šalyse ir ES: sienų uždarymas ir kitos priemonės
  © Sputnik /
  Kova su koronavirusu Baltijos šalyse ir ES: sienų uždarymas ir kitos priemonės
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2121)

  Dar šia tema

  Politologas: ankstyvas Lenkijos sienų atidarymas yra kritiškas Lietuvai
  Atvėrus sienas į Lietuvą atvyko beveik 140 Lenkijos piliečių
  Ekspertas: Lietuva vaidina publikai, atverdama sienas su Lenkija
  Tegai:
  siena, Europos Komisija

  Svarbiausios temos