19:26 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Parlamentarė Aušrinė Armonaitė teigia, kad siūlydami šią privilegiją "valstiečiai" bando nusipirkti vyresnio amžiaus rinkėjų palankumą prieš Seimo rinkimus

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Seimo narė ir Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė kreipėsi į Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą su raginimu vetuoti įstatymo projektą dėl vienkartinės 200 eurų išmokos, kurią vyresnio amžiaus žmonės gaus rugpjūtį. Apie tai pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Lietuvos prokuratūra, archyvinė nuotrauka
  © CC BY-SA 3.0 / wikipedia / Vilnietis / Lietuvos Generalinės prokuratūros pastatas Vilniuje

  Praėjusią savaitę Seimas priėmė įstatymo projektą, pagal kurį pensinio amžiaus žmonės, žmonės su negalia, našlės ir našlaičiai galės gauti vienkartinę išmoką, nepaisant to, kiek pašalpų jie gauna.

  "Tai yra rinkimams, o ne krizei spręsti skirta išmoka, kuria "valstiečiai" bando nusipirkti vyresnio amžiaus rinkėjų palankumą prieš Seimo rinkimus. Lietuvoje pensijos tikrai nepaprastai mažos, ir reikia jas nuosekliai kelti, o ne iš sraigtasparnio barstyti vienkartinius pinigus", — pareiškė Armonaitė.

  Parlamentarė pabrėžė, kad Seime buvo aptartas beveik milijardo eurų dydžio išmokų paketas, neatsižvelgiant į tai, kad Lietuva jau yra pasiskolinusi keturis milijardus. Anot jos, Seime sprendimus priimantys asmenys dar neįvertino, kaip ši skola paveiks biudžetą ir ekonomiką.

  Armonaitė pareiškė, kad svarbiausia Lietuvos užduotis — padėti darbdaviams išlaikyti darbo vietas, kad žmonės turėtų darbo ir nuolatinių pajamų. Jos manymu, tai yra perspektyviau už bet kokias išmokas.

  Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
  © Sputnik
  Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino

  Dar šia tema

  "Gerovės valstybė", kurioje "rizikos grupių" asmenims vietos nėra
  Karbauskis apkaltino Kubiliaus vyriausybę Lietuvos "skurdinimo kelio" pasirinkimu
  Seimas apsisprendė, kokias išmokas pasibaigus karantinui gaus verslas ir gyventojai
  Koronaviruso krizė paaštrino visuomenės nuotaikas, jaunimas tampa pažeidžiamiausiu
  Tegai:
  išmokos, pensininkai, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos