20:22 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau JAV respublikonas Lindsis Grehemas sakė, kad ataskaitą apie posėdžių ciklą planuojama pateikti iki spalio mėnesio, o lapkritį turėtų būti surengti prezidento rinkimai

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. JAV Senato teismų komitetas birželio mėnesį pradės tyrimą dėl FTB vykdomo Donaldo Trampo kampanijos štabo, tačiau kviesti buvusį prezidentą Baraką Obamą vargu ar bus pagrįsta, penktadienį sakė JAV respublikonas Lindsis Grehemas (Lindsey Graham), praneša RIA Novosti.

  "Teismų komitetas nuo birželio pradžios pradės rengti daugybę išsamių parlamentinių posėdžių apie viską, kas susiję su "Crossfire Hurricane" tyrimais", — cituoja jį leidinys "The Hill".

  Anksčiau jis sakė, kad ataskaitą apie posėdžių ciklą planuojama pateikti iki spalio mėnesio, o lapkritį turėtų būti surengti prezidento rinkimai.

  Prezidentas Trampas anksčiau paragino Grehemą pasikviesti Baraką Obamą kaip liudytoją, kurio tyrimas tebevyko.

  "Kalbant apie Teismų komitetą, abu prezidentai gali kreiptis į jį ir pasidalyti savo rūpesčiais vieni su kitais. Vėlgi, tai bus puiki televizijos laida. Tačiau aš labai abejoju, ar tai bus pagrįsta šaliai", — sakė jis. 

  2016–2017 metais FTB vykdė tyrimą prieš Donaldą Trampą, vadovaujamą buvusio šalies prezidento Barako Obamos. Tyrimas buvo pavadintas "Crossfire Hurricane". Tyrėjai bandė išsiaiškinti, ar vis dar yra kandidatas į prezidentus, bendradarbiaujantis su Rusijos valdžia, kad laimėtų rinkimus.

  Vėliau tą patį klausimą ištyrė nepriklausomas specialusis prokuroras Robertas Miuleris (Robert Mueller), kuris 2019 metų pavasarį padarė išvadą, kad tokio sąmokslo įrodymų nėra. Rusija ir Trampas kategoriškai neigė šiuos kaltinimus, be to, JAV prezidentas laiko juos politiškai motyvuotais.

  Vienas pagrindinių šios istorijos epizodų buvo buvusio Donaldo Trampo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Maiklo Flino (Michael Flynn) teismo procesas.

  2017 metais keletą dienų šias pareigas ėjęs Flinas buvo pripažintas kaltu dėl melagingų parodymų FTB apie savo pokalbį su tuometiniu Rusijos ambasadoriumi JAV Sergejumi Kisliaku. Vėliau korespondencijos duomenys buvo paskelbti FTB, iš kurių buvo paaiškėjo, kad agentai sąmoningai bandė pateikti Flinui melagingus įrodymus.

  Praėjusią savaitę JAV Teisingumo departamentas atsisakė patraukti baudžiamojon atsakomybėn buvusį patarėją. Trampas mano, kad byla prieš Fliną buvo sufabrikuota, ir dėl to kaltina Obamos administraciją.

  Žvalgybos dokumentuose, išleistuose dieną prieš tai, nurodoma, kad daugelis Obamos pareigūnų, įskaitant viceprezidentą Džo Baideną, reikalavo žvalgybos informacijos atskleisti, kad būtent Flinas, kaip Trampo patarėjas, kalbėjo su Rusijos ambasadoriumi. Dokumentai prieštarauja paties Baideno žodžiams. Jis anksčiau interviu "ABC" teigė, kad žinojo apie tyrimą prieš Fliną, tačiau neturėjo nieko bendra su juo.

  Baidenas ketina dalyvauti artėjančiuose JAV prezidento rinkimuose kaip Demokratų partijos kandidatas. Trampas ketina būti perrinktas antrai ketverių metų kadencijai.

  Dar šia tema

  Europa ir JAV ruošiasi bado riaušėms
  Neonacių grupuotės vadovas pasirodė esąs paauglys iš Estijos
  Trampas paaiškino, kodėl nedėvi apsauginės kaukės
  Trampas svarstys COVID-19 įstatymo projektą dėl sankcijų Kinijai
  Tegai:
  Rusija, JAV, rinkimai, Federalinis tyrimų biuras (FTB), Donaldas Trampas, Barakas Obama

  Svarbiausios temos