19:22 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot KLR, Rusija ir JAV turi didžiausią branduolinį arsenalą, todėl privalo įvykdyti įsipareigojimus juos žymiai sumažinti, kad būtų sudarytos sąlygos kitoms šalims prisijungti prie daugiašalių branduolinių ginklų kontrolės sutarčių

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Nepaisant nuolatinių Vašingtono reikalavimų, Kinija neketina dalyvauti jokiose trišalėse derybose dėl branduolinių ginklų kontrolės, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovą Zhao Lijian.

  Raudonoji Aikštė epidemijos metu
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Anksčiau JAV paskelbė galvojančios apie START-III pratęsimą su Rusija. Sutartis baigia galioti 2021 metais. Tačiau JAV siūlo išplėsti ją taip, kad apimtų daugybę naujų ginklų ir kad į ją būtų įtraukta Kinija.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau teigė, kad Rusija priešinasi dirbtiniams Jungtinių Amerikos Valstijų ryšiams su Kinijos dalyvavimu ir dialogui apie Strateginės ginkluotės mažinimo sutartį (START), kai keliamos abejonės dėl dokumento pratęsimo.

  Ji pažymėjo, kad pratęsus START-III sutartį, bus galima gauti laiko bendram šiuolaikinių iššūkių ir grėsmių tarptautiniam saugumui įvertinimui bei optimalių politinių ir diplomatinių požiūrių paieškai, siekiant atremti nerimą keliančias tendencijas šioje srityje.

  "START-III sutartis tebėra vienintelis svarbus dokumentas branduolinių ginklų srityje tarp Rusijos ir JAV, ir sulaukia daug dėmesio... Kinija neketina prisijungti prie jokių trišalių derybų dėl ginklų kontrolės", — teigė Lijian.

  Anot jo, Rusijos Federacija ir JAV turi didžiausią branduolinį arsenalą, todėl privalo įvykdyti įsipareigojimus juos žymiai sumažinti, kad būtų sudarytos sąlygos kitoms šalims prisijungti prie daugiašalių branduolinių ginklų kontrolės sutarčių.

  Dar šia tema

  JAV nepatvirtino sutinkanti pratęsti START sutartį
  Negrabios amerikiečių rankos baigia sulaužyti "Kisindžerio trikampį"
  Tegai:
  ginklų kontrolė, sutartis, Rusija, JAV, Kinija

  Svarbiausios temos