06:43 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Liberaliam rinkėjui Armonaitės pozicija yra suprantama, atsižvelgiant į kritiką, kuri anksčiau skambėjo valdančiųjų iniciatyvų atžvilgiu, mano politologas Vadimas Volovojus

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Situaciją su 200 eurų vienkartine išmoka galima interpretuoti dvejopai, tačiau pats prezidentas Gitanas Nausėda palaikė išmokų išmokėjimą, interviu Sputnik Lietuva sakė politologas Vadimas Volovojus.

  Anksčiau Seimo narė ir Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė kreipėsi į Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą su raginimu vetuoti įstatymo projektą dėl 200 eurų vienkartinės išmokos, kurią pagyvenę žmonės gaus rugpjūtį.

  Politikė mano, kad tai daroma ne dėl krizės, o dėl artėjančių Seimo rinkimų, nes "valstiečiai" prieš Seimo rinkimus bando įgyti vyresnių rinkėjų palankumą. Armonaitė pridūrė, kad pensijas "reikia nuosekliai kelti, o ne iš sraigtasparnio barstyti vienkartinius pinigus".

  "Kaip žinoma, liberalai nuosekliai priešinasi tokioms iniciatyvoms. Iš esmės, atsižvelgiant į tai, kad liberalūs ekonomistai taip pat sako, kad tokios priemonės, išskyrus politinį populizmą, nieko neneša, ši pozicija yra gana nuosekli. Kiek aš girdėjau, ponas Nausėda palaiko šį sprendimą, net jis užsiminė, mano nuomone, kad reikia turėti omenyje ne tik pensininkus", — sakė Volovojus.

  Politologas pažymėjo, kad Armonaitės veiksmus reikėtų vertinti atsižvelgiant į priešrinkiminę strategiją, galbūt ji mano, kad rinkėjai jos žingsnį įvertins kaip teigiamą, o ne atvirkščiai.

  Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
  © Sputnik
  Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino

  Dar šia tema

  Koronaviruso krizė paaštrino visuomenės nuotaikas, jaunimas tampa pažeidžiamiausiu
  Karbauskis apkaltino Kubiliaus vyriausybę Lietuvos "skurdinimo kelio" pasirinkimu
  "Gerovės valstybė", kurioje "rizikos grupių" asmenims vietos nėra
  Kas ir kaip "pjauna" Lietuvos iždą
  Tegai:
  Seimas, pensininkai, išmokos, Lietuva

  Svarbiausios temos