01:13 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Nutraukus sutartį, Rusijos įmonė galės rezervuoti pajėgumus pas Lenkijos dujų perdavimo sistemos operatorių

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Rusija ir Lenkija nepratęs galiojančios sutarties dėl dujų tranzito "Jamalo–Europos" dujotiekiu, praneša "Reuters" su nuoroda į "Gazprom" atstovo Sergejaus Kuprijanovo komentarą.

  Tuo pačiu metu, kaip pažymėjo bendrovė, dujų tranzitas per Lenkijos teritoriją bus tęsiamas. Tačiau dar nežinoma, ar padidės mokestis.

  Susitarimas dėl dujų tranzito "Jamalo–Europos" dujotiekiu buvo pasirašytas 1993 metais. 1997 metais dujotiekiu pradėtos tiekti tranzitinės dujos per Lenkiją į Vokietiją. 

  Anot "Reuters", nutraukus sutartį "Gazprom" rezervuos trumpalaikius tranzito pajėgumus pas Lenkijos dujų perdavimo sistemos operatorių GAZ-SYSTEM. Pirmasis aukcionas vyks gegužės 17 dieną.

  1996 metų Jamalo sutartyje numatyta, kad per metus Lenkijai bus tiekiama iki dešimties milijardų kubinių metrų Rusijos dujų. Sutartis galioja iki 2022 metų. 2012 metais dujų kaina Lenkijai pagal šią sutartį buvo sumažinta dešimčia procentų. 2019 metų lapkričio mėnesį Lenkija paskelbė, kad neketina jos pratęsti.

  2015 metais "PGNiG" pateikė ieškinį Stokholmo arbitražo teismui dėl dar vieno kainos sumažinimo, motyvuodama tuo, kad kaina neatitinka rinkos būklės.

  Kovo pabaigoje "PGNiG" pareiškė laimėjusi bylą prieš "Gazprom" Stokholme pagal Jamalo sutartį, todėl Lenkijos įmonei neva turi būti išmokėti šeši milijardai zlotų (apie 1,3 milijardo eurų). Tačiau "Gazprom Eksport" pranešė, kad vis dar svarsto arbitražo sprendimą ir kol kas mano, kad dar per anksti įvertinti būsimų išmokų sumą.

  Dar šia tema

  Atvėrus sienas į Lietuvą atvyko beveik 140 Lenkijos piliečių
  Politologas: ankstyvas Lenkijos sienų atidarymas yra kritiškas Lietuvai
  Ekspertas: Lietuva vaidina publikai, atverdama sienas su Lenkija
  Karo ekspertas: Lenkija rengia pratybas, kad ateityje neprarastų JAV pinigų
  Tegai:
  Rusija, Lenkija, Gazprom

  Svarbiausios temos