18:55 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis atnaujino kontaktinės grupės Minske sudėtį, kad išspręstų situaciją Donbase

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Parlamentinės frakcijos "Liaudies tarnas" narė Marina Bardina teigė, kad Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pamažu keičia Donbaso konflikto sprendimo strategiją, ir neis savo pirmtako Petro Porošenkos keliu, rašo RIA Novosti.

  Anksčiau Zelenskis atnaujino kontaktinės grupės Minske sudėtį, kad išspręstų situaciją Donbase. Į jos sudėtį pateko ministro pirmininko pavaduotojas ir Ukrainos laikinai okupuotų teritorijų ministras Aleksejus Reznikovas. Remiantis ketvirtadienio kontaktinės grupės susitikimo rezultatais, nepripažintos Donecko Liaudies Respublikos užsienio reikalų ministerija teigė, kad Kijevo atstovų pakeitimas derybose nedavė rezultatų.

  "Ką dabardaro Zelenskis. Jis atėjo į valdžią ir bandė eiti ankstesniuoju keliu, tačiau penktojo prezidento Porošenkos apgalvota strategija neveikė šešerius metus ir ateityje neveiks. Dabar vyksta procesų kaita. Ukraina bando suteikti oficialesnį statusą grupei, kuri derasi trišalėje kontaktinėje grupėje. Šią savaitę pirmą kartą jau vyko derybos su mūsų valstybės pareigūnais", — Bardina sakė televizijos kanalo "Naš" eteryje.

  Ji pridūrė, kad Kijevas neva pradėjo judėti link Minsko susitarimų įgyvendinimo.

  Situacijos Donbase sprendimo klausimas yra svarstomas per kontaktinės grupės susitikimus Minske. Nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio jau priimti trys dokumentai, reglamentuojantys konflikto mažinimo veiksmus. Tačiau net ir po konflikto šalių susitarimų dėl tarpvalstybinių konfliktų tęsiasi.

  Dar šia tema

  Pasirodė kalinių tarp Kijevo ir Donbaso mainų vaizdo įrašas
  Lietuvoje medaliu apdovanotas Kijevo karinės operacijos prieš Donbasą dalyvis
  Rusijos ambasada Lietuvos URM poziciją dėl Donbaso pavadino vienpuse
  Tegai:
  Donbasas, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos