09:52 2021 Gegužės 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2005
 • RUB89.7964
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Anksčiau finougrų tautų suvažiavimas buvo atidėtas neribotam laikui, dabar organizatoriai ruošiasi jį surengti kitais metais

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Estijoje tapo žinoma VIII-ojo Pasaulinio finougrų tautų kongreso Tartu, kuris buvo atidėtas dėl koronaviruso, data, praneša "ERR".

  Iš pradžių kongresas turėjo vykti šių metų birželio 17–19 dienomis, tačiau dabar dėl koronaviruso pandemijos jis atidėtas 2021 metų birželio 16–18 dienomis. Tema išliks ta pati: "Kultūrinė aplinka — savimonė ir kalba".

  Projekto vadovė Helle-Helena Puusepp pareiškė, kad šiuo metu vyksta pasiruošimas renginiui.

  Anot jos, tęsiasi vasario mėnesį prasidėjusi žurnalistų ir stebėtojų registracija. Ji taip pat pažymėjo, kad visos iki šiol atliktos registracijos liks galioti. Dalyvio mokestis taip pat liks galioti ir kitiems metams.

  Tikimasi, kad į VIII Pasaulinį finougrų tautų kongresą atvyks 23 giminiškų tautų atstovai. Iš viso suvažiavime dalyvaus daugiau nei 500 žmonių, iš kurių 215 yra delegatai ir stebėtojai, svečiai ir žurnalistai.

  Aštuntasis Pasaulinis finougrų tautų kongresas skirtas klimato kaitos poveikiui šalims ir kultūros naujovėms.

  Praėjusių metų pavasarį Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pakvietė savo kolegą iš Rusijos Vladimirą Putiną dalyvauti renginyje, už tai ją sukritikavo kaimyninės Baltijos šalys — Lietuva ir Latvija.

  Spalį Estijos vadovė išsiuntė Putinui oficialų kvietimą, o vasarį kongreso organizatoriai, policijos ir pasienio apsaugos pareigūnai ruošėsi galimam Rusijos vadovo atvykimui. Tuo tarpu galutinis Putino sprendimas dėl dalyvavimo kongrese nebuvo paskelbtas.

  Estijoje šiuo metu nustatyta daugiau kaip 1700 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, daugiau kaip 930 pasveiko, o daugiau nei 60 žmonių mirė.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį COVID-19 pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,7 milijono infekcijos atvejų, mirė per 315 tūkst. žmonių.

  Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
  © Sputnik
  Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
  Tegai:
  Estija, Kersti Kaljulaid

  Svarbiausios temos