08:33 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos valdžia niekada nekėlė Krymo totorių reabilitacijos klausimo, kol Krymas buvo Ukrainos dalis, tai padarė tik Rusijos Federacija, pažymėjo publicistas ir politologas Armenas Gasparianas

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Prieš Krymo įstojimą į Rusijos sudėtį, Ukrainos ir Baltijos šalių valdžia nesidomėjo Krymo totorių reabilitacijos klausimu, interviu Sputnik Lietuva pasakė istorikas ir publicistas Armenas Gasparianas.

  Anksčiau Baltijos šalių, Lenkijos, Gruzijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai pasmerkė TSRS už Krymo totorių deportaciją ir "šiuolaikinės Rusijos veiksmus pusiasalyje". Dokumentas skelbiamas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

  Pasak ministrų, šiandien Rusija ir toliau spaudžia Krymo totorius kaip "valstybė agresorė", užgrobusi "neatsiejamą Ukrainos dalį".

  "Krymas, būdamas Ukrainos dalimi, niekada nebuvo gavęs tokių rezoliucijų. Be to, niekada gyvenime Ukrainos valdžia net nemėgino iškelti Krymo totorių reabilitacijos klausimo. Tai padarė tik Rusija 2014 metais. Nežinau, kas konkrečiai trukdė Ukrainai visu tuo užsiimti. Kaip ir Baltijos šalys iki 2014 metų nerodė jokio susidomėjimo šia tema", — pažymėjo istorikas Armenas Gasparianas.

  Anot Gaspariano, pareiškimą sudariusių šalių valdžios "ragina atsakyti" už seniai išspręstą istorinį klausimą.

  "Visi šie nuostabūs žmonės buvo ne kartą kviečiami atvykti į Simferopolį, Jaltą, Sevastopolį ir pamatyti savo akimis, pabendrauti su žmonėmis. Vietoj to, metai iš metų skelbiami keisti pareiškimai šiuo klausimu, raginama prisiimti atsakomybę. Aš nesuprantu, kam skirti jų raginimai. Rusija jau seniai viską pasakė ir viską padarė šiuo klausimu. Visų pirma ji paskelbė visą archyvinių dokumentų sluoksnį apie 1944 metų deportaciją. Todėl visi šie žmonės turėtų užsiimti savo problemomis", — pasakė istorikas.

  Dar šia tema

  Krymo totoriai pasirengę pranešti JT apie žmogaus teisių laikymąsi
  Lietuva laiko 1944 metų Krymo totorių deportavimą "genocidu"
  Kryme pasakyta apie totorių ir Rusijos gyventojų santykių dinamiką
  Tegai:
  totoriai, Krymas, Rusija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos