00:02 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  "Transparency International" tyrimai rodo, kad bent 3 iš 10 VVĮ ir SVĮ vadovų buvo susiję su partijomis arba susivienijimais — dalyvavo rinkimuose su kuria nors politine jėga

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Kas trečias savivaldybių ir valstybės valdomų įmonių vadovų pernai buvo susiję su politinėmis partijomis, rodo "Transparency International" Lietuvos skyriaus atliktos analizė.

  Paskelbta analizė parodė, kad 4 iš 10 savivaldybių (SVĮ) ir 1 iš 10 valstybės valdomų (VVĮ) įmonių vadovų pernai buvo susiję su politinėmis partijomis.

  Kaip pažymi TI Lietuvos skyrius, tokių įmonių vadovų tampa vis mažiau: pernai bent 3 iš 10 VVĮ ir SVĮ vadovų buvo susiję su partijomis arba susivienijimais — dalyvavo rinkimuose su kuria nors politine jėga. 2017 metais tokių ryšių turėjo 4 iš 10 vadovų.

  Daugiausiai vadovų yra susiję su socialdemokratais, konservatoriais, liberalais, valstiečiais-žaliaisiais ir darbiečiais.

  Šioje apžvalgoje naudojami ir lyginami duomenys apie 100 didžiausių SVĮ ir VVĮ, rinkti 2017 metų spalio mėnesį ir atnaujinti 2019 metų gruodžio mėnesį. 

  Įmonių vadovų sąsajos su partijomis nustatytos pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) kandidatų į rinkimus sąrašo duomenis ir savivaldybių bei joms pavaldžių SVĮ (pagal prašymą suteikti informaciją), VVĮ (pagal prašymą suteikti informaciją) ir Valstybės koordinavimo centro duomenis apie vadovų kaitą.

  Dar šia tema

  Europarlamentaras pabandė pateisinti korupciją Ukrainoje Rusijos įtaka
  Vilniuje sulaikytas korupcija įtariamas buvęs Ukrainos korporacijos vadovas
  Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo procese nustatyta korupcijos rizikų
  Karbauskis pradeda griauti Lietuvos korupcijos piramidės pamatus
  Tegai:
  Transparency International

  Svarbiausios temos