15:02 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (315)

  Politinis veikėjas teigė, kad Lietuva po COVID-19 turės "astrovirusą", tačiau dabar Seimui tai nerūpi

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Koronavirusas nėra amžinas dalykas, o Astravo virusas bus dar labai ilgai, diskusijos metu Seime pareiškė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis.

  Aptarti parlamento vaidmenį krizinėje situacijoje buvusius Nepriklausomos Lietuvos Seimo pirmininkus pakvietė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

  "Koronavirusas tartum čia yra amžinas... Tai neamžinas dalykas, mes turėsime kitą virusą labai ilgai — tai bus Astravo virusas arba "astrovirusas" ir dabar tartum mums tai nerūpi. Tai labai klaidinga nuostata, tai turi labai rūpėti, nes tai yra Lietuvos likimas ir parlamentas yra labai atsakingas. Jeigu jam nerūpi, tai jis prastas parlamentas", — greičiausiai turėdamas mintyje Astravo AE sakė Landsbergis.

  Politinis veikėjas taip pat paminėjo, kad Seimo sugebėjimas dirbti arba nedirbti ne tiek priklauso nuo "atsitiktinių ligų", kaip COVID-19, kiek nuo paties Seimo kokybės ir ką būtent Seimas nori dirbti.

  "Sunku kalbėti apie Seimą, kai dirba viena grupė, kuri turi tam tikrą balsų persvarą ir pasivadina Seimu", — pažymėjo Landsbergis.

  Lietuvoje karantinas buvo pratęstas iki gegužės 31 dienos, tačiau vyriausybė pamažu panaikina griežtus apribojimus. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje užregistruoti 1594 koronaviruso atvejai, iš kurių 1049 žmonės pasveiko, 61 žmogus mirė.

  Ginčas dėl Baltarusijos AE

  Baltarusija stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Gegužės pradžioje į AE statybos aikštelę pirmajam reaktoriui buvo pristatytas branduolinis kuras.

  Nuo pat Astravo AE projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską "nesaugia statyba" ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" Lietuvai.

  Savo ruožtu Baltarusija atmeta visus kaltinimus, teigdama, kad objektas statomas, laikantis tarptautinių saugos reikalavimų. Kovo pradžioje Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generalinio direktoriaus pavaduotojas Michailas Čudakovas pareiškė, kad agentūra neturi jokių techninių pretenzijų Baltarusijos atominei elektrinei, kuri statoma Gardino srityje.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (315)

  Dar šia tema

  PSO pranešė apie rekordinį koronavirusinių infekcijų skaičių per parą
  JAV paskelbė apie sėkmingą koronaviruso vakcinos bandymą su žmonėmis
  Lietuvoje nustatyta 16 naujų koronaviruso atvejų
  Tegai:
  COVID-19, Astravo AE, Astravas, Vytautas Landsbergis

  Svarbiausios temos