09:41 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Seimo deputatas priminė, kad topografiniai ir geografiniai pavadinimai turi būti rašomi tik valstybine kalba

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Partijos "Tėvynės Sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai“ narys Audronius Ažubalis pasiskundė Lietuvos ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui ir Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkui Audriui Valotkai Lietuvos susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi, kuris ant savo namo Trakuose pakabino dvikalbę lentelę.

  Pranešimą apie paskelbė Seimo kanceliarijos spaudos tarnyba.

  Ažubalis reikalavo imtis priemonių dėl tariamos "nepagarbos Lietuvos Konstitucijai". Jis pažymėjo, kad geografiniai pavadinimai, taip pat viešieji užrašas respublikoje rašomi valstybine kalba.

  "Taip pat Konstitucinio Teismo nutarimu, kad "lietuvių kalba yra ypatinga konstitucinė vertybė" ir Vyriausiojo administracinio teismo nutartimi dėl Šalčininkų ir Vilniaus rajonų, pagal kurią oficialūs topografiniai įrašai turi būti rašomi tik valstybine kalba, ministro elgesys, ant savo namo Trakuose užkabinant dvikalbę lentelę, kurioje po lietuvišku gatvės pavadinimu — "Trumpoji g." — pakabinta ir lentelė su lenkišku, išverstu į lenkų kalbą pavadinimu – "ul. Krótka", neturėtų būti toleruojamas", — sakoma Seimo pranešime.

  Ažubalis pareiškė, kad tokie veiksmai prieštarauja kalboms apie tariamą Valdemaro Tomaševskio partijos "Lietuvos lenkų rinkimų akcija — Krikščioniškų šeimų sąjunga" lojalumą ir pagarbą valstybei ir "yra niekinės", nes Narkevičius buvo deleguotas į ministro postą iš šios partijos. Deputato teigimu, jei Susisiekimo ministerijos vadovas sąmoningai pažeidinėja įstatymą, tai ko galima reikalauti iš eilinio piliečio.

  Tai jau ne pirmas kartas, kai opozicija užpuola Narkevičių ir ragina jį atsistatydinti. Kai kurie analitikai teigia, kad tai yra susiję su Lenkijos partijos atstovų atėjimu į ministrų kabinetą.

  Dar šia tema

  VTEK apkaltino Narkevičių pažeidus įstatymus
  Koronavirusas padės tašką Lietuvos Seimo rinkimuose
  Aistros dėl Narkevičiaus: konservatoriai žada sušaukti Ekonomikos komiteto posėdį
  Kas ir kaip "pjauna" Lietuvos iždą
  Tegai:
  Susiekimo ministerija, Jaroslavas Narkevičius, Audronius Ažubalis, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos