20:20 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  TS-LKD mano, kad valdantieji šiuo metu klampina Lietuvą į skolas taip stipriai, kad valstybė gali atsidurti ES dugne

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Partija "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) mano, kad dabartinė vyriausybė daug skolinasi, o tai nulems "biudžeto skylę", rašoma oficialiame partijos puslapyje Facebook.

  Konservatoriai tvirtina, kad būtų puiku, jei pinigai būtų investuojami į aukštos pridėtinės vertės ar naujų darbo vietų kūrimą, tačiau blogai, "jei švietimui skirtus pinigus investuoji ne į mokytojus ir mokinius... bet į betoną".

  "Jei Lietuvos biudžeto deficitas (arba, kitaip tariant, skylė) 2020 metais pasieks 11,4%, Lietuva taps bene sparčiausiai prasiskolinančia valstybe visoje ES. Su didžiausia biudžeto skyle. Tą skylę turėsime finansuoti, greičiausiai, iš dar didesnės skolos", — rašoma pranešime.

  TS-LKD priminė, kad 2008 metų krizės metu skola siekė 40 % BVP. Tuo tarpu 2021 metais, jų prognozėmis, dėl dabartinės valdžios skolinimosi tempo ji gali pasiekti net 60 % BVP.

  "Kitais žodžiais sakant, valdantieji šiuo metu praskolinėja Lietuvą taip stipriai, kad tuoj būsime ES dugne", — mano konservatoriai.

  2008 metais, kai kilo pasaulinė krizė, Lietuvos vyriausybei vadovavo konservatorius Andrius Kubilius. Valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" nariai, ypač jos lyderis Ramūnas Karbauskis, dažnai tvirtina, kad tuometinės valdžios veiksmai lėmė "tautos nuskurdinimą".

  Konservatoriai yra opozicijoje ir nuolat kritikuoja valdančiųjų iniciatyvas. Be to, jie kaltina LVŽS politikus "ryšiais" su Kremliumi.

  Dar šia tema

  Nausėda nori vienodų sąlygų krizės paveiktoms ES šalims
  Lietuvoje koronaviruso fone išaugo šešėlinės ekonomikos apimtys
  EK pateikė Lietuvai rekomendacijas pasaulinės pandemijos kontekste
  Likimo ironija: Britanijos lietuvius atstovaus konservatorė
  Tegai:
  ekonomika, krizė, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)

  Svarbiausios temos