20:54 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Jis pabrėžė, kad JAV yra Lietuvos strateginės partnerės, todėl būtina užtikrinti netrukdomą ir saugų diplomatinės bei gynybinės informacijos apsikeitimą bei remti JAV iniciatyvas 5G srityje

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Konservatorius Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ir krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį, ragindamas paremti JAV iniciatyvą dėl švaraus 5G informacijos perdavimo kanalo, rašoma Seimo pranešime.

  "Balandžio 29 dieną JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjus pristatė planus įgyvendinti švaraus 5G informacijos perdavimo kanalo (angl. "5G Clean Path") iniciatyvą. Pirmiausia tai paliestų visas JAV diplomatines atstovybes — JAV diplomatinė informacija turėtų keliauti tik tais informacijos perdavimo tinklais, kuriuose nebus naudojama nepatikimų (Kinijos) gamintojų įranga. JAV prie šios iniciatyvos paragino prisijungti ir savo partnerius", — nurodė Kasčiūnas.

  Jis pabrėžė, kad JAV yra Lietuvos strateginės partnerės, todėl būtina užtikrinti netrukdomą ir saugų diplomatinės bei gynybinės informacijos apsikeitimą bei remti JAV iniciatyvas 5G srityje.

  Tuo pačiu Kasčiūnas ragina Lietuvos Vyriausybę kuo greičiau pasirašyti dvišalę deklaraciją su JAV dėl 5G saugumo užtikrinimo ir bendradarbiavimo stiprinimo šioje srityje.

  "Tokius susitarimus su JAV jau yra pasirašiusios Lenkija, Estija, Latvija, Rumunija ir Čekija", — pabrėžia politikas.

  Dar šia tema

  Mokslininkai sukūrė anteną, kuri paspartins 5G tinklą
  Lenkija ir JAV pasirašė 5G tinklo saugumo deklaraciją
  Susisiekimo ministerija paskelbė 5G ryšio plėtros Lietuvoje planą
  Žiniasklaida: JAV rengia bendro darbo su "Huawei" taisyklę pagal 5G standartus
  Ekspertas paaiškino, kodėl 5G negali suaktyvinti koronaviruso
  Tegai:
  Lietuva, JAV

  Svarbiausios temos