04:41 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Be to, artėjant JAV prezidento rinkimams, sustiprėja kaltinimai Maskvos atžvilgiu, mano ekspertas Vladimiras Šapovalovas

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. JAV kišasi į visų šalių, turinčių kokią nors reikšmę Amerikos politikos požiūriu, rinkimų kampanijas, interviu Sputnik radijui pasakė politologas, Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto Istorijos ir politikos instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Šapovalovas.

  Nuolatinis Rusijos atstovas tarptautinėse organizacijose Vienoje Michailas Uljanovas pareiškė, kad Jungtinės Valstijos kone pamišo "Rusijos kišimosi į rinkimus" tema. Apie tai jis parašė savo Twitter paskyroje.

  Vakarų analitikų skaičiavimais, vien Šaltojo karo laikais JAV atliko 64 slaptas ir šešias neslaptas operacijas, kad pakeistų nepalankius režimus, pridūrė jis.

  Rusija anksčiau ne kartą neigė JAV kaltinimus "kišimusi" į 2016 metų prezidento rinkimus.

  Politologas Vladimiras Šapovalovas pažymėjo, kad Vašingtonas kišasi į kitų šalių vidaus reikalus per pastaruosius 30 metų — be to, tiek tiesiogiai, per karines operacijas, tiek pasitelkdamas skirtingas hibridines karines kampanijas.

  "Kalbant apie kišimąsi į politinį procesą, įskaitant rinkimų procesą, tai vyksta nuolat. To net neįmanoma kažkokiu būdu įvertinti, nes faktiškai JAV kišasi į visų šalių, turinčių kokią nors reikšmę Amerikos politikos požiūriu, rinkimų kampanijas. Suprantama, kad nuolat vyksta kišimasis į Rusijos vidaus reikalus, į Rusijos politinį procesą, į Rusijos rinkimų procesą", — pareiškė jis.

  Anot politologo, Jungtinėse Valstijose prieš rinkimus sustiprėja kaltinimai Maskvos atžvilgiu dėl "Rusijos kišimosi".

  Tegai:
  JAV, Rusija

  Svarbiausios temos