22:48 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Vokietijos kanclerės, nuo "pat savo kaip kanclerės veiklos pradžios" ji siekia konstruktyvaus, bet kritiško dialogo su Rusija ir taikaus sugyvenimo

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Vokietija ir Europos Sąjunga turi daug priežasčių kurti gerus santykius su Rusija, pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

  "Tikslas — daugybė svarbių priežasčių siekti gerų santykių su Rusija. Tai apima geografinį artumą ir bendrą istoriją, globalius iššūkius ir daugialypius ekonominius ryšius", — pareiškė Merkel, kalbėdama Konrado Adenauerio fondo renginyje, pristatydama Vokietijos tikslus artėjančio pirmininkavimo ES metu.

  Jos manymu, Rusija, kaip didžiausia šalis pasaulyje, taip pat turi daug priežasčių kurti gerus santykius su Europa ir Vokietija.

  Merkel pažymėjo, kad "todėl nuo pat savo kaip kanclerės veiklos pradžios" ji siekia konstruktyvaus, bet kritiško dialogo su Rusija ir taikaus sugyvenimo.

  Anot Vokietijos kanclerės, konstruktyvaus dialogo ir taikaus sambūvio pagrindas yra "supratimas, kad tarptautinėje teisėje turi veikti ne stipriųjų, bet įstatymų jėga". Ji pažymėjo, kad tai apima Pasitarimo dėl saugumo ir bendradarbiavimo Europoje baigiamąjį aktą ir Europos žmogaus teisių konvenciją.

  Anot jos, Vokietijai pirmininkaujant Europos Sąjungoje Rusija ir toliau užims svarbią vietą Berlyno politikoje.

  "Ten, kur bus pagrindinės tarptautinės teisės normos, mes apie tai kalbėsime. Jei Minsko procese nebus padaryta pažanga, turėsime išlaikyti sankcijas. Kita vertus, pirmininkavimas ES Taryboje suteikia mums galimybę suteikti naują impulsą santykiams", — pridūrė Merkel.

  Dar šia tema

  Estijos gynybos ministras pareiškė apie Atviro dangaus sutarties svarbą
  ES atstovas paragino subalansuoti ES ir Rusijos santykius
  Trampas paragino "New York Times" grąžinti gautas Pulicerio premijas
  Tegai:
  Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos