11:48 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiemet Lietuva NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų pirmajai grupei skiria štabo ir aprūpinimo laivą N42 "Jotvingis" ir dalį laivų grupės štabo personalo

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą atvyko trys NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-osios grupės laivai, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba. 

  Vadovavimo ir aprūpinimo laivas "Donau" (A516) (Vokietija), priešmininiai laivai "Fulda" (M1058) (Vokietija) ir "Ramsey" (M110) (Jungtinė Karalystė) atvyko į uostą ketvirtadienį.

  Прибытие кораблей НАТО в Клайпеду, 28 мая 2020 года
  NATO laivų atvykimas į Klaipėdą, 2020 m. gegužės 28 d.

  Kruizinių ir karinių laivų terminale įvyko Lietuvos karinių jūrų pajėgų vado flot. adm. Arūno Mockaus ir NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I-osios grupės vado kmdr. Henning Knudsen-Hauge (Norvegija) susitikimas.

  Susitikimo metu NATO laivų grupės vadas kmdr. Henning Knudsen-Hauge padėkojo už galimybę apsilankyti Klaipėdoje ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų puikiai organizuotą NATO laivų priėmimą Klaipėdos uoste, užtikrinant visas būtinas saugumo priemones.

   Прибытие кораблей НАТО в Клайпеду, 28 мая 2020 года
  NATO laivų atvykimas į Klaipėdą, 2020 m. gegužės 28 d.

  Vadų pokalbyje taip pat buvo pažymėta birželio mėnesį Baltijos jūroje įvyksiančių didžiausių NATO karinių pratybų BALTOPS 2020 svarba regioniniam saugumui ir sąveikos tarp sąjungininkų ir regioninių partnerių užtikrinimui.

  Birželio pabaigoje Lietuva iš Norvegijos perims vadovavimą NATO priešmininių laivų grupei.

  Прибытие кораблей НАТО в Клайпеду, 28 мая 2020 года
  NATO laivų atvykimas į Klaipėdą, 2020 m. gegužės 28 d.

  Šiemet Lietuva NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų pirmajai grupei skiria štabo ir aprūpinimo laivą N42 "Jotvingis" ir dalį laivų grupės štabo personalo. Be laivo "Jotvingis" šiemet iki metų pabaigos į šią NATO laivų grupę priešmininius laivus skirs dar šešios valstybės: Belgija, Estija, Latvija, Nyderlandai, Norvegija ir Vokietija. NATO priešmininių laivų grupė dalyvaus įvairiose pratybose ir išminavimo operacijose Baltijos, Šiaurės ir Norvegijos jūrose.

  NATO stiprina karinę veiklą prie Rusijos sienų, pateisindama savo veiksmus galima "Rusijos grėsme". Tuo pat metu Maskva ne kartą pabrėžė, kad nesiruošia nieko pulti, ir Vakarų aljansas tai puikiai supranta.

  Europos gynybos išlaidos
  © Sputnik /
  Europos gynybos išlaidos

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baltijos šalys praras JAV ir NATO pinigus, jei sumažins išlaidas gynybai
  Ekspertas: Vakarų generolai suprato, kad NATO lėktuvams bus užvertas dangus virš Rusijos
  NATO iškėlė sąlygą JAV grįžti prie Atviro dangaus sutarties
  Tegai:
  Lietuva, Klaipėda, NATO

  Svarbiausios temos