14:38 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad ES turi didinti savo strateginį savarankiškumą ir diversifikuoti tarptautines tiekimo grandines, kad ištikus krizei Sąjunga netaptų "situacijos įkaitė"

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. COVID-19 pandemija parodė, kokią riziką kelia priklausomybė nuo Kinijos tarptautinės prekybos srityje, pareiškė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, praneša URM spaudos tarnyba.

  Gegužės 29 dieną užsienio reikalų ministras dalyvavo ES Užsienio reikalų ministrų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje pagrindinis dėmesys skirtas Kinijai. 

  Kalbėdami apie ES ir Kinijos santykius ministrai pažymėjo, kad jie turi būti grindžiami tarpusavio pagarba ir pasitikėjimu, bei pabrėžė, kad ES ir Kinijos darbotvarkėje turi išlikti žmogaus teisių, demokratijos ir teisės viršenybės klausimai. 

  Susitikimo dalyviai pabrėžė, kad ekonominiai santykiai su Kinija turi būti pagrįsti nediskriminavimo ir sąžiningos konkurencijos principais, vienodų veiklos sąlygų užtikrinimu, prieigos prie Kinijos rinkos atvėrimu. Pažymėta, kad ES turi sukurti tvirtą, patikimą investicijų priežiūros mechanizmą, apsaugantį Europos strateginę infrastruktūrą.

  "COVID-19 pandemija parodė, kokios pažeidžiamos yra tarptautinės prekybos ir tiekimo grandinės ir kokią riziką kelia priklausomybė nuo Kinijos šioje srityje. Būtina didinti strateginį ES savarankiškumą ir diversifikuoti tarptautines tiekimo grandines, stiprinti tarptautinės prekybos priemones, kad vėl ištikus krizei nebūtume situacijos įkaitais", — kalbėjo ministras Linkevičius.

  Susitikimo metu ministras taip pat akcentavo, kad "didelį susirūpinimą kelia demokratijos ir žmogaus teisių suvaržymai Tibete, Sindziange ir Honkonge". 

  "ES turi griežtai pasmerkti Kinijos Liaudies Respublikos priimtą nacionalinio saugumo įstatymą Honkongui, pažeidžiantį Honkongo autonomiją", — cituoja ministrą spaudos tarnyba. 

  Ministras akcentavo euroatlantinių santykių perspektyvos svarbą vystant santykius su Kinija bei poreikį derinti bendrus veiksmus su strateginiu partneriu JAV.

  Daugelis valstybių narių taip pat kalbėjo apie būtinybę stiprinti ES atsaką į COVID-19 pandemijos metu išryškėjusias dezinformacijos, nukreiptos prieš ES, tendencijas. Kalbėdami apie socio-ekonominius COVID-19 padarinius Azijos–Ramiojo vandenyno regione, ministrai akcentavo šio regiono svarbą globaliam ekonominiam atsigavimui po pandemijos.

  Dar šia tema

  Kinija įvertino JAV pareiškimus dėl KLR noro pavogti vakciną nuo COVID-19
  Konservatoriai reikalauja, kad Linkevičius ir Šimašius pakeistų nuomonę dėl Noreikos
  Linkevičius pasiskundė JAV dėl Astravo AE
  Tegai:
  Kinija, ES, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos