21:23 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2116)

  Penktadienį per vaizdo skambutį Saulius Skvernelis ir Mateušas Moravieckis aptarė žmonių judėjimą tarp valstybių

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Kitą savaitę bus atkurtas laisvas žmonių judėjimas tarp Baltijos valstybių ir Lenkijos, savo Facebook paskyroje rašė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  Penktadienį per vaizdo skambutį premjeras vedė derybas su savo kolega iš Lenkijos Mateušu Moravieckiu. Jų metu ir buvo aptartas šis klausimas. Skvernelis pareiškė, kad yra dvi svarbios ir geros žinios.

  "Pirmoji — sutarėme, kad kitą savaitę būtų atkurtas laisvas žmonių judėjimas tarp Baltijos valstybių ir Lenkijos. Tai skubos tvarka suderins atsakingos valstybių ministerijos", — rašė jis.

  Antroji naujiena, pasak Skvernelio, yra ta, kad Moravieckis patvirtino Lenkijos paramą Lietuvos pozicijai dėl elektros energijos nepirkimo iš nesaugios Astravo atominės elektrinės.

  Šios savaitės pradžioje Varšuva atsisakė atidaryti savo sienas turistams iš Baltijos šalių. Taline vykusiame Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikime Lenkijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Jacekas Čaputovičius nepalaikė savo kolegų iš Baltijos šalių pasiūlymo.

  Tuo pat metu Čaputovičius neatmetė, kad po kurio laiko gali būti priimtas sprendimas atidaryti sienas turistams.

  Anksčiau Baltijos šalys savo piliečiams leido laisvai judėti. Šių šalių piliečiams nereikia laikytis dviejų savaičių izoliacijos reikalavimo. Be to, Lietuva pasienyje su Latvija panaikino sienų kontrolę, vykdomi tik atsitiktiniai patikrinimai.

  Nuo gegužės 11 dienos Lenkijos piliečiams leidžiama atvykti į Lietuvą verslo, darbo ir mokslo tikslais, Lietuvos piliečiai taip pat gali keliauti į Lenkiją. Abiejų šalių piliečiai gali nesilaikyti 14 dienų izoliacijos.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2116)

  Dar šia tema

  Virusologas: besimptomiai COVID-19 nešiotojai gali būti grėsmė Baltijos šalims
  ULAC vadovas papasakojo, ką dar reikia išmokti apie koronavirusą
  EBPO įvertino Lietuvos kovos su COVID-19 strategiją
  Tegai:
  koronavirusas, Lenkija, Baltijos šalys, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos