22:38 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ketvirtadienį Linkevičius pateikė eilinę nepagrįstų kaltinimų Rusijos Federacijai porciją, šį kartą ypač atkreipdamas dėmesį į koronaviruso situaciją

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pateikdamas Rusijai kaltinimus naudojasi itin abejotina "įrodymų" baze, sakė Sputnik Lietuva Rusijos ambasados ​​Vilniuje spaudos tarnyba.

  Aleksandras Udalcovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Ketvirtadienį Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas davė interviu vienai iš Lietuvos žiniasklaidos priemonių. Visų pirma, anot politiko, koronaviruso pandemija nesutrukdė Rusijai "tęsti agresijos Ukrainoje" ir netgi "padidinti apsukas propagandiniame kare".

  Linkevičius taip pat apkaltino Maskvą "skleidžiant netikras naujienas šiuo atveju ne tik apie istorinį teisingumą, iškraipant istoriją, bet ir apie pandemijos sukeltas pasekmes ir žalą". Užsienio reikalų ministras nepateikė jokių įrodymų ir faktų, pagrindžiančių jo teiginius ir kaltinimus.

  "Pono Linkevičiaus teiginiai apie Rusiją, įskaitant tuos, kurie, deja, sukurti remiantis šablonu, iškreiptais ir grynai vienpusiais požiūriais, jau seniai mūsų nestebina. Stebina tik tai, kad gerbiamos Europos valstybės užsienio reikalų ministras, kuris, pažymime, vadovauja Tarpvyriausybinės Lietuvos ir Rusijos prekybinio ir ekonominio, mokslinio ir techninio, kultūrinio ir humanitarinio bendradarbiavimo komisijos lietuviškai daliai, kuri nesusirenka nuo 2011 metų (!), kuria savo politiką tokios abejotinos "įrodymų" bazės pagrindu. Šiuo atžvilgiu nenuostabu, kad mūsų santykiai su Lietuva atsidūrė gilioje krizėje", — Sputnik Lietuva pakomentavo Rusijos diplomatinė atstovybė.

  Lietuvos valdžia reguliariai kaltina Maskvą dezinformacija, Rusijos žiniasklaida ne kartą pasirodė Lietuvos kariuomenės ir specialiųjų tarnybų ataskaitose. Tačiau nėra pateikta jokių įrodymų ar duomenų, kad Rusija "dezinformuoja" Baltijos šalių gyventojus.

  Taip pat Baltijos šalyse reguliariai trukdoma Rusijos žurnalistų veiklai, neleidžiant jiems atlikti profesinės pareigos. Baltijos šalių valdžių veiksmai paveikė ir agentūrą "Sputnik". Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Rusijos žiniasklaida Baltijos šalyse yra persekiojama dėl istorinės tiesos.

  Dar šia tema

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje VSD veiksmus prieš aktyvistus laiko puldinėjimu
  Rusijos URM priminė Lietuvos ambasadoriui apie šalių santykių degradaciją
  Ekonomistas: Baltijos šalys galėtų uždirbti milijardus iš prekybos su Rusija
  Ekspertas: pagaliau Linkevičius sąžiningai įvardijo kovos su Astravo AE priežastį
  Tegai:
  Rusijos propaganda, rusiška propaganda, propaganda, Rusijos ambasada Lietuvoje, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos