23:25 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  ES vadovai mano, kad būtina iš naujo apsvarstyti ryšius su JAV, tačiau neplanuoja to daryti, kol paaiškės, kas bus kitas šalies prezidentas

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Donaldas Trampas tikriausiai nepaliks JAV prezidento posto po lapkričio mėnesio rinkimų, tačiau Europos Sąjungoje jis vis dar laikomas politiškai pažeidžiamu lyderiu. Priežastis — Baltųjų rūmų vadovo veiksmai kovojant su pandemija ir protestų sureguliavimas visoje šalyje, rašo "El País". Leidinyje pažymima, kad dauguma Europos lyderių neketina bandyti iš naujo apsvarstyti ES santykių su šalimi iki galimo jos perrinkimo lapkričio 3 dieną arba demokratų kandidato Džo Baideno pergalės, rašoma leidinyje El Pais.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel
  © AP Photo / Pablo Martinez Monsivais

  Tokia Briuselio strategija gali tik sustiprinti trintį su Vašingtonu ir JAV lyderiu Donaldu Trampu

  Briuselis nenori "švaistyti politinio kapitalo", kad rastų bendrą kalbą su Trampu, kurio populiarumas žemyne ​​protesto fone sumažėjo iki minimumo. Ir nors dauguma iš 27 ES šalių supranta, kad ryšių peržiūra yra neišvengiama, jei jos ryžtasi penkiems mėnesiams įšaldyti ar sulėtinti santykius su JAV.

  "Be jokios abejonės, reikia skubiai persvarstyti transatlantinius santykius. Negalime reaguoti į santykius tik vienašalėmis priemonėmis", — sakė Ispanijos užsienio reikalų ministras Arancha González Laya.

  "Transatlantiniai santykiai? Tai klausimas, kurį turėsime apsvarstyti po rinkimų ir žinosime jų rezultatus",— "El País" cituoja Vokietijos atstovą Briuselyje Michaelį Klausą.

  Taigi leidinyje pažymima, kad transatlantiniai santykiai "patenka į nenuspėjamą etapą, kai JAV nebelaikoma besąlygiška sąjungininke, ginančia gyvenimo modelį, paremtą teisinės valstybės principais ir demokratija".

  Pasak ekspertų, Europos vyriausybės vis labiau nerimauja dėl "chaotiškų" Trampo administracijos veiksmų ne tik vykdydamos užsienio politiką, bet ir kovodamos su pandemija bei sureglamentuodamos protestus, kuriuos sukėlė afroamerikiečio Džordžo Floido mirtis Mineapolyje.

  Pažymėtina, kad penktadienį Europos Parlamento Žmogaus teisių pakomitetis skyrė specialią sesiją rasizmo JAV aptarimui.

  "JAV yra viena iš pagrindinių ES partnerių ekonominėje ir diplomatinėje srityje, todėl natūralu, kad mūsų komitetas apsvarsto situaciją šioje šalyje, kai ji pasiekia artimą sukilimui lygį", — sakė pakomitečio pirmininkė Maria Arena.

  Kaip pažymi "El País", "besitęsianti trintis su Vašingtonu, atrodo, išnaudojo Europos partnerių norą išlaikyti įprastą sambūvį su Trampu", bent jau ateinančius penkis mėnesius. Tuo pat metu leidinyje tokia santykių taktika vadinama "rizikinga", nes ji tik gali Amerikos lyderį nusistatyti prieš Europos kolegas.

  Dar šia tema

  ES analizuos draudimo keliauti į JAV ekonominį poveikį
  ES diplomatijos vadovas pakomentavo afroamerikiečio Floyd'o mirtį JAV
  Tegai:
  JAV, ES

  Svarbiausios temos