23:11 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  NATO tikslas yra išsaugoti karinį-pramoninį kompleksą ir naudoti dirbtines grėsmes, kad Amerikos ir Europos mokesčių mokėtojų pinigai būtų nukreipti į kišenes tų, kurie turi naudos iš karų ir krizių

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. "Šaltojo karo šalininkai" Briuselyje ir Vašingtone nesuinteresuoti, kad vyktų konstruktyvus dialogas su Rusija, rašo  "Contra Magazin".

  Vienintelis juos jaudinantis dalykas yra didėjančios gynybos biudžeto pajamos. Kita vertus, žiniasklaida juos remia, skaitytojams ir žiūrovams nesakydama tiesos apie taikius Maskvos ketinimus.

  Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruška teigė, kad dabar kaip niekad akivaizdus poreikis atkurti normalius karinius ryšius tarp jo šalies ir NATO, rašoma leidinyje. Jis taip pat priminė, kad Maskva pateikė daugybę pasiūlymų, ką galima padaryti, kad būtų užkirstas kelias pavojingiems kariniams incidentams, tačiau taip ir nesulaukė jokios aljanso reakcijos.

  Ši karinė organizacija neturi pozityvios Rusijos ir NATO tarybos darbotvarkės, nes užšaldė bendradarbiavimą su Kremliumi, sako diplomatas. Aljanso šalys siūlo aptarti situaciją Ukrainoje, tačiau tai yra beprasmiška, nes NATO neatlieka jokio vaidmens sprendžiant Ukrainos vidaus konfliktą, pažymėjo Gruška. Be to, jis priminė, kad ši tema yra nuolat aptariama ESBO bei Normandijos formatu.

  Maskvos politinė vadovybė iš tikrųjų mano, kad su "šaltojo karo šalininkais" Briuselyje ir Vašingtone galima vesti normalias derybas ir pasiekti diplomatinę sėkmę bendraujant su jais, rašo laikraštis. Bet, matyt, jie nesupranta, kad Amerikos valdžios, taip pat NATO, tikslas yra išsaugoti karinį-pramoninį kompleksą ir naudoti dirbtines grėsmes, kad Amerikos ir Europos mokesčių mokėtojų pinigai būtų nukreipti į kišenes tų, kurie turi naudos iš karų ir krizių.

  Tuo tarpu Europos "žiniasklaida" dalyvauja šiame "nešvariame žaidime", nepaisydama konstruktyvių pasiūlymų įsitraukti į dialogą. Gruškos teigimu, šiuos raginimus bandoma slėpti nuo skaitytojų ir žiūrovų, nes jiems nevalia žinoti, kad Rusija nėra priešas, kaip jiems bando įteigti elitas, aiškina "Contra Magazin".

  Europos gynybos išlaidos
  © Sputnik /
  Europos gynybos išlaidos

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baltijos šalys praras JAV ir NATO pinigus, jei sumažins išlaidas gynybai
  Kanalo NATO laivams statyba lenkus paverčia "Kremliaus agentais"
  Krymas paragino Kijevą neišsigalvoti "NATO laivų Kerčės sąsiauryje"
  Tegai:
  Rusija, Amerika, NATO

  Svarbiausios temos